To koniec kariery Bruce'a Willisa. Rodzina kultowego aktora ogłosiła, że gwiazdor "Szklanej pułapki" i "Pulp Fiction" nie będzie już występował w filmach. U 67-latka zdiagnozowano bowiem afazję.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Smutne nowiny rodzina 67-letniego Bruce'a Willisa ogłosiła w poście na Instagramie na koncie córki aktora Rumer Willis. "Do niesamowitych fanów Bruce'a: jako rodzina chcieliśmy powiedzieć wam, że nasz ukochany Bruce zmagał się z pewnymi problemami zdrowotnymi i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze. W związku z tym i po długim namyśle Bruce kończy karierę, która tak wiele dla niego znaczyła" – czytamy we wpisie.
"To naprawdę trudny czas dla naszej rodziny i bardzo doceniamy waszą nieustanną miłość, współczucie i wsparcie. Przechodzimy przez to jako silna jednostka rodzinna i chcieliśmy wtajemniczyć również fanów (Bruce'a), ponieważ wiemy, ile on dla was znaczy i ile wy znaczycie dla niego" – brzmi dalsza część komunikatu.
"Jak zawsze mówi Bruce: 'żyj na całego" i wspólnie planujemy to zrobić" – zakończono wpis, który podpisały żona Bruce'a Willisa, Emma Heming, jego była żona Demi Moore oraz córki aktora: Rumer, Scout, Tallulah, Mabel i Evelyn.
Bruce Willis cierpi na afazję
W ostatnich tygodniach w mediach krążyły domysły na temat stanu zdrowia Bruce'a Willisa, a zwłaszcza jego pamięci krótkotrwałej. Aktor nie był obecny na 94. ceremonii rozdania Oscarów w niedzielę, na której pojawiły się gwiazdy "Pulp Fiction" Quentina Tarantino, które wspólnie wręczyły nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego: Samuel L. Jackson, Uma Thurman i John Travolta.
Afazjato zaburzenie funkcji językowych, którego przyczyną jest uszkodzenie mózgu, np. w wyniku udaru. Osoba z afazją – częściowo lub całkowicie – traci zdolność mówienia, może mieć też problem z czytaniem lub pisaniem. Są różne rodzaje afazji: niektórzy nie są w stanie mówić, inni nie rozumieją słów, które się do nich wypowiada, zdarzają się również łączone przypadki. Nie wiadomo, jaki przebieg ma to zaburzenie u Bruce'a Willisa.
Kariera Bruce'a Willisa
Bruce Willis zaczął swoją karierę w niezależnych sztukach na Broadwayu w latach 70. W 1985 roku zyskał popularność dzięki kryminalno-komediowego serialowi "Na wariackich papierach", za który otrzymał Złoty Glob i nagrodę Emmy. Od tej pory zagrał w ponad 70 filmach.
Willis ma na koncie kultowe role, m.in. w serii "Szklana pułapka" i filmach "Pulp Fiction", "12 małp", "Piąty element" czy "Szósty zmysł". Przez dekady był jednym z największych gwiazdorów Hollywood i stał się popkulturową ikoną.
W ostatnich latach kariera Willisa jednak przygasła, a aktor grał w coraz słabszych filmach. W tym roku Willis doczekał się własnej kategorii ("najgorszy występ Bruce'a Willisa") na nagrodach Złote Maliny dla najgorszych filmów, aktorów i twórców. Skrytykowano jego role w filmach: "American Siege", "Apex", "Deadlock", "Fortress", "Midnight in the Switchgrass", "Poza prawem" i "Survive the Game". "Kosmiczny grzech". Nagrodę za najgorszy występ dostał za ten ostatni tytuł.