nt_logo

Syn Górniak ostatecznie rezygnuje z matury. "Przyjdą trudne czasy, będę kombinował"

Joanna Stawczyk

05 kwietnia 2022, 19:41 · 3 minuty czytania
Allan Krupa, który niedawno skończył 18 lat, przedstawił swój punkt widzenia odnośnie dalszej edukacji. Podtrzymuje swoje zdanie na temat podchodzenia do egzaminu dojrzałości. Jedyny syn Edyty Górniak idzie w jej ślady i nie zamierza zdawać matury. Tak potomek znanej wokalistki uzasadnił swoją decyzję.


Syn Górniak ostatecznie rezygnuje z matury. "Przyjdą trudne czasy, będę kombinował"

Joanna Stawczyk
05 kwietnia 2022, 19:41 • 1 minuta czytania
Allan Krupa, który niedawno skończył 18 lat, przedstawił swój punkt widzenia odnośnie dalszej edukacji. Podtrzymuje swoje zdanie na temat podchodzenia do egzaminu dojrzałości. Jedyny syn Edyty Górniak idzie w jej ślady i nie zamierza zdawać matury. Tak potomek znanej wokalistki uzasadnił swoją decyzję.
Allan Krupa definitywnie rezygnuje z matury. Syn Edyty Górniak podał powód Fot. Mateusz Jagielski/EAST NEWS

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

Allan Krupa rezygnuje z pisania matury. Oto, jak syn Edyty Górniak uzasadnił decyzję

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego miesiąca, konkretnie 27 marca syn Edyty Górniak i Dariusza Krupy świętował wejście w dorosłość. Allan Krupa ma już 18 lat. Warto nadmienić, że jedyna pociecha słynnej piosenkarki przez wcześniej wiązała swoją przyszłość z wojskiem. Kiedy Allan wrócił ze Stanów Zjednoczonych do Polski, poszedł do do liceum kadeckiego, tj. szkoły przygotowującej do zawodowej służby wojskowej.


Goszcząc w "Dzień Dobry TVN" podkreślał, że po skończonym liceum pragnie studiować na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i szkolić się w kierunku snajperskim. Wygląda na to, że syn Górniak nieco zmienił plany. Od dłuższego czasu ciągnie go do komponowania muzyki. Ostatnio nawet zadebiutował z własnym kawałkiem.

Wszystko wskazuje na to, że tworzenie rapu tak go pochłonęło, że zdecydował ostatecznie porzucić przygotowania do egzaminów. 18-latek oznajmił, że nie zamierza podchodzić do matury ani teraz, ani prawdopodobnie w przyszłości.

Potomek gwiazdy już w ubiegłym roku mówił, co sądzi na temat studiów. – Ogólnie uważam, że studia to jest strata czasu. Uważam, że tak naprawdę studia nie są potrzebne, by coś osiągnąć w życiu – ocenił Krupa. – Na pewno chciałbym osiągnąć jakiś sukces związany z muzyką. Tak naprawdę pół życia pracuję na to – mówił już wtedy.

Jego pogląd na tę kwestię nie uległ zmianie. Stoi twardo przy swoim. – Nie planuję zdawania matury – powiedział teraz na łamach "Faktu". – Lata szkoły były ciężkie, nie tylko dla mnie, ale i dla rówieśników. Jeśli się jej nie napisze wtedy, kiedy chodzi się do szkoły, żyje się nią i przygotowuje do lekcji, niewiele osób potem do niej podchodzi. Ja już zostawiłem ją za sobą. Ale jeśli kiedyś przyjdą trudne czasy, będę kombinował – stwierdził.

– Liceum na zawsze zostanie w mojej pamięci jako okres wchodzenia w dorosłość i uczenia się odpowiedzialności. To zostaje w głowie. Szkoła nauczyła mnie wielu rzeczy, w tym tych bardzo życiowych. Na przykład, jak przetrwać w lesie – dodał.

Co na to sławna mama Allana? Edyta Górniak daje mu pełną swobodę w podejmowaniu decyzji zawodowych. Nigdy bowiem nie ukrywała faktu, że sama nie przystąpiła do egzaminu dojrzałości. Gwiazda była uczennicą technikum ogrodniczo-pszczelarskiego. Zdecydowała przerwać naukę w trzeciej klasie. Priorytetem była dla niej kariera artystyczna. – Obecnie są takie czasy, że ten egzamin nie daje gwarancji niczego. Nie jest oceną człowieczeństwa, faktycznej wiedzy – oznajmiła wokalista w rozmowie z "Faktem" sprzed roku.

Syn Górniak rozkręca karierę muzyczną. Nagrywa rap

Allan Krupa dzień po 18. urodzinach pochwalił się swoim pierwszym dziełem. Pod pseudonimem Enso nagrał rapowy utwór pt. "Lambada". Warto zauważyć, że od momentu publikacji na YouTubie teledysk, który zasponsorowała mu mama w ramach prezentu urodzinowego, zdobył niemal 400 tys. odsłon.

Rapowy kawałek został w większości pozytywnie odebrany przez słuchaczy. Wielu oceniło, że Allan ma talent i potencjał, ale przed nim jeszcze sporo pracy.

"Nieźle, ale jeśli to nie jest chwilowa zajawka, to jeszcze dużo pracy przed Tobą"; "Stary nie jest źle, ale brakuje charyzmy. Trochę za dużo ameryczki, za mało inspiracji innymi państwami"; "Jak na pierwszy track niezły tekst. Również czuję inspiracje Matą" – czytamy w komentarzach.

Czytaj także: https://natemat.pl/403947,syn-edyty-gorniak-zostanie-gwiazda-rapu-reakcje-na-jego-pierwsza-piosenke