nt_logo

Jak to jest, że Pani żyje po napisaniu tej książki? Kurczab-Redlich w podcaście "Godzina z Jackiem"

Gościem kolejnego odcinka podcastu "Godzina z Jackiem" jest Krystyna Kurczab-Redlich, autorka książki o Władimirze Putinie "Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina". Znana dziennikarka opowiada m.in. o przerażających zbrodniach Putina i jego tajemniczym dzieciństwie.


Jak to jest, że Pani żyje po napisaniu tej książki? Kurczab-Redlich w podcaście "Godzina z Jackiem"

redakcja naTemat
24 kwietnia 2022, 10:56 • 1 minuta czytania
Gościem kolejnego odcinka podcastu "Godzina z Jackiem" jest Krystyna Kurczab-Redlich, autorka książki o Władimirze Putinie "Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina". Znana dziennikarka opowiada m.in. o przerażających zbrodniach Putina i jego tajemniczym dzieciństwie.
Krystyna Kurczab-Redlich.

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

Zobaczyć wojnę na własne oczy

W studiu naTemat.pl Krystyna Kurczab-Redlich dziennikarka i reportażystka, odkryła tajemnice Władimira Putina. Autorka książki "Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina" opowiedziała o tym, co widziała na wojnie w Czeczeni, wyjawiła tajemnice, które powstały wokół dzieciństwa Władimira Putina i zdradziła, jak wyglądała kryminalna przeszłość obecnego prezydenta Rosji.


Krystyna Kurczab-Redlich jest autorką filmów dokumentalnych o Czeczenii, w których przedstawiła wstrząsające przypadki łamania praw człowieka. Była na miejscu i dokumentowała zbrodnie Putina. W rozmowie z Jackiem Pałasińskim przyznaje, że ogrom zbrodni ją przeraził.

– Widziałam resztki ludzkich ciał, które po wybuchu bomby przykleiły się do drzew. Pewna matka przyprowadziła mnie do drzewa i powiedziała: To jest moja córeczka – wspomina.

Przyznaje, że nie znosiła tego łatwo. Po powrocie z Rosji omijała wszelkie imprezy i spotkania towarzyskie. Bardzo długo unikała wszelkich konfrontacji z normalnym życiu. Jednak jako reporterka czuła się w obowiązku przekazać światu prawdę.

Jak to się dzieje, że Pani jeszcze żyje po napisaniu tej książki?

Jacek Pałasiński przyznaje, że książka "Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina" jest najlepiej udokumentowanym dziełem, które pokazuje prawdziwą historię prezydenta Rosji. Zauważa, że jest to może jedyna taka książka, bo przez wiele lat Zachód chciał ocieplić wizerunek Putina, przedstawić, jako polityka, z którym można prowadzić interesy.

Gospodarz programu zapytał, Krystynę Kurczab-Redlich, jak to się dzieje, że jeszcze żyje po napisaniu tej książki. Reżim Władimira Putina sprawnie usuwa ludzi, którzy otwarcie mu się sprzeciwiają i promują niewygodną prawdę. Autorka książki "Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina" odpowiedziała, że jeszcze żyje, bo książka została wydana po polsku i przetłumaczono ją wyłącznie na język bułgarski. - Dopóki książka nie wyjdzie po rosyjsku, mogę spokojnie wsiadać do samochodu - wyznaje.

Jednak mówi, że bardzo by chciała, aby ta książka trafiła do Rosjan, chociaż byłoby to dla niej niebezpieczne.

W swojej książce Krystyna Kurczab-Redlich dokładnie opisuje życiorys Putina. W studiu naTemat.pl wymienia kłamstwa, które narosły wokół postaci Władimira Putina, są to m.in. data i miejsce urodzenia, biologiczni rodzice czy jego późniejsza działalność w KGB.

- To zakodowane w nim kłamstwo, zaczyna tworzyć konieczność nieustannego kłamania. On później prawie przez całe życie kłamie - mówi.

Śledząc jego biografię, starałam się znaleźć momenty, w których mówił prawdę. On nigdy nie mówił prawdy.Krystyna Kurczab-Redlichdziennikarka i reportażystka
Czytaj także: https://natemat.pl/400657,kim-jest-wiera-putina-matka-wladimira-putina?ticket=5a399ba66cd77444ca70d634f9370533

Czy Putin jest psychopatą?

Jacek Pałasiński zadał Putinie, nad którym obecnie zastanawia się wiele ludzi na całym świecie – Czy Putin jest psychopatą? Zdaniem Kurczab-Redlich na jego stan psychiczny wpłynęło to, jak długo przebywa na Kremlu i odcięcie go od źródeł wiedzy.

– Już dziś świat widzi to, co tacy obserwatorzy, jak ja widzieli od dawna. Putin w miarę rezydowania na Kremlu, coraz bardziej odkleja się od rzeczywistości - ocenia.

Kurczab-Redlich opowiada, że w pierwszych latach prezydentury korzystał, chociaż z opracowań obcych wywiadów, później z biegiem lat, zaczął korzystać tylko z telewizji i wiadomości, nad którymi Kreml miał kontrolę. Putin nie korzysta z internetu, nie dochodzą do niego żadne wiadomości ze świata.

Opakował go "syndrom pychy" przypisywany dyktatorom zbyt długo sprawujący władzę. Jest to takie przekonanie o swojej doskonałości, które odrzuca wszelką ingerencję w tę wspaniałośćKrystyna Kurczab-Redlichdziennikarka i reportażystka

Krystyna Kurczab-Redlich przyznaje, że podczas przygotowań do napisania książki przestudiowała tomy literatury z dziedziny psychologii i widzi duże podobieństwo w działaniu Władimira Putina, Hitlera, Mussoliniego i Saddama Husajna.

- Istnieją osobowości, które znakomicie prezentują się na forum publicznym, są sympatyczne, rozmowne i ujmujące, a przy tym są narcystyczne i zdolne do zabójstwa.

Kryminalna przeszłość Putina

W połowie lat 90. na jaw zaczynają wychodzić kolejne niewygodne fakty dla Władimira Putina. Zostały zainicjowane śledztwa, które były bardzo groźne dla Władimira Putina.

- Putin robi wszystko, żeby wyjść z tego obronną ręką. Po nocach wydzwania do swoich przyjaciół prokuratorów- mówi.

Krystyna Kurczab-Redlich opowiada, że jeden z prokuratorów pomógł zatuszować niewygodne fakty, mimo że był przekonany o winie Putina. Obecny prezydent Rosji był zamieszany między innymi w malwersacje finansowe i handel narkotykami.

Więcej usłyszycie w podcaście "Godzina z Jackiem"