nt_logo

Christopher Walken dołączył do obsady "Diuny 2". Legenda kina zagra istotną rolę

Zuzanna Tomaszewicz

13 maja 2022, 09:31 · 3 minuty czytania
Film "Diuna" wyreżyserowany przez Denisa Villeneuve cieszy się niezwykłą popularnością. Do fanów prozy Franka Herberta powoli dochodzą nowe doniesienia odnośnie castingów do "Diuny 2". W kolejnej części zobaczymy Christophera Walkera, który pojawi się jako Imperator Szaddam IV.


Christopher Walken dołączył do obsady "Diuny 2". Legenda kina zagra istotną rolę

Zuzanna Tomaszewicz
13 maja 2022, 09:31 • 1 minuta czytania
Film "Diuna" wyreżyserowany przez Denisa Villeneuve cieszy się niezwykłą popularnością. Do fanów prozy Franka Herberta powoli dochodzą nowe doniesienia odnośnie castingów do "Diuny 2". W kolejnej części zobaczymy Christophera Walkera, który pojawi się jako Imperator Szaddam IV.
Christopher Walken wystąpi w drugiej części "Diuny" Denisa Villeneuve. Fot. Photo Image Press / Splash News / EAST NEWS

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • "Diuna 2" - obsada. W kontynuacji ekranizacji książek Franka Herberta w roli imperatora Szaddama IV zobaczymy legendę kina, czyli Christophera Walkena ("Łowca jeleni").
  • Przypomnijmy, że w nadchodzącym filmie Denisa Villeneuve możliwe, że zobaczymy m.in. Austina Butlera oraz Florence Pugh.
  • Pierwsza częśc "Diuny" cieszy się niezwykłym sukcesem. Zdobyła aż 6 Oscarów w 2022 roku.

Pierwsza część "Diuny" opowiada historię młodego Paula Atrydy, który wraz z rodziną opuszcza rodzinną Kaladan, by przejąć władzę nad pustynną planetą Arrakis słynącej ze złóż tzw. przyprawy. Ród Atrydów rozpoczyna rywalizację z wrogimi Harkonnenami, którzy za wszelką cenę chcą odzyskać kontrolę nad Diuną i jej cennymi zasobami. Ponadto główny bohater dowiaduje się, że drzemie w nim potężna moc. Według przepowiedni ma on być mesjaszem naginającym czas i przestrzeń (Kwisatz Haderach).

"Koniec końców 'Diuna' to smakołyk, któremu nie można się oprzeć. W filmie wszystko łączy się w spójną całość. Widać, że Villeneuve kręcił historię Paula Atrydy z myślą o fanach. W tym blockbusterze jest tak naprawdę mało z blockbustera (pomijając oczywiście efekty specjalne i budżet) i być może właśnie to czyni z dzieła widowisko porównywalne z 'Władcą Pierścieni'" – czytamy w recenzji filmu Denisa Villeneuve dla naTemat.

"Diuna" została ciepło przyjęta przez krytyków filmowych oraz widzów, choć nie obyło się bez głosów mówiących, że najnowsza ekranizacja książki Franka Herberta "wieje nudą". Tytuł z Timothée Chalametem w roli głównej doczekał się natomiast nominacji do Oscarów 2022 w aż 10 kategoriach. Ostatecznie dzieło zdobyło 6 złotych statuetek Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (m.in. za scenografię, muzykę Hansa Zimmera, efekty specjalne, dźwięk i zdjęcia).

Czytaj także: Obejrzałam "Diunę" i chcę więcej melanżu. Ten film podzieli los "Władcy Pierścieni"

Christopher Walken jako Imperator Szaddam IV w "Diunie 2"

Przypomnijmy, że razem z premierą pierwszej części ekranizacji powieści Franka Herberta w internecie pojawiły się doniesienia dotyczącej kolejnej odsłony "Diuny". Obecnie trwają negocjacje producentów z Austinem Butlerem. Dotyczą one roli Feyda-Rauthy, bratanka Vladimira Harkonnena. To jedna z najważniejszych nowych postaci. Baron Harkonnen liczy na to, że jego bratanek poślubi córkę Imperatora i stanie się nowym władcą planety Arrakis.

Butler nie jest jedynym aktorem przymierzanym do roli w drugiej części "Diuny". Bliskie finału są rozmowy z Florence Pugh dotyczące roli księżniczki Irulan Corrino. Według książki Franka Herbera, łączy ją romantyczna relacja z Paulem Atreidesem.

W czwartek 12 maja w intercenie pojawiła się oficjalna informacja o tym, że Christopher Walken ("Łowca jeleni" i "Złap mnie, jeśli potrafisz") zagra w drugiej części "Diuny" jako imperator Szaddam IV. Postać ta jest ostatnim imperatorem z rodu Corrinów i ojcem Irulany.

"Rzadko pokazywał się publicznie inaczej niż w mundurze sardaukara i czarnym hełmie z imperialnym złotym lwem na szczycie. Mundur otwarcie przypominał w czym tkwi jego siła. Nie zawsze jednakowoż był tak buńczuczny. Kiedy chciał, potrafił emanować wdziękiem i szczerością, lecz później zastanawiałam się często, czy cokolwiek w nim jest takie, jak się wydaje. Teraz myślę że był człowiekiem nieustannie walczącym o wyrwanie się za pręty niewidzialnej klatki" – tak opisywał postać imperatora Szaddama IV sam Herbert.

Walken to zdobywca Oscara w kategorii aktora drugoplanowego w 1978 roku za rolę Nikanora "Nicka" Chevotarevicha w filmie "Łowca jeleni" w reżyserii Michaela Cimino. 79-letnia gwiazda pojawiła się w ostatnich latach w filmie "7 psychopatów" Martina McDonagha, musicalu "Lakier do włosów" oraz w "Człowieku roku" Barry'ego Levinsona.

Przypomnijmy, że według doniesień kontynuacja "Diuny" ma być tym razem przedstawiona z perspektywy bohaterki granej przez Zendayę, czyli z perspektywy Chani. Premiera drugiej części ma odbyć się 20 października 2023 roku.

Czytaj także: https://natemat.pl/381561,diuna-beda-trzy-czesci-diuny-tak-planuje-denisa-villeneuve