nt_logo

Żulczyk zadał fanom poważne pytanie. "Będzie z tego beka na pół internetu"

Joanna Stawczyk

23 maja 2022, 21:18 · 3 minuty czytania
W poniedziałkowe popołudnie (23 maja) na facebookowym profilu Jakuba Żulczyka zagościł nowy, dość zabawny na pierwszy rzut oka, post. We wpisie pisarz wyjaśnił, że kwestia jest jednak dla niego bardzo istotna i nie zamierza spocząć, póki nie znajdzie odpowiedzi na swoje pytanie. "To sprawa kluczowa dla mojej dalszej pracy pisarskiej" – oznajmił.


Żulczyk zadał fanom poważne pytanie. "Będzie z tego beka na pół internetu"

Joanna Stawczyk
23 maja 2022, 21:18 • 1 minuta czytania
W poniedziałkowe popołudnie (23 maja) na facebookowym profilu Jakuba Żulczyka zagościł nowy, dość zabawny na pierwszy rzut oka, post. We wpisie pisarz wyjaśnił, że kwestia jest jednak dla niego bardzo istotna i nie zamierza spocząć, póki nie znajdzie odpowiedzi na swoje pytanie. "To sprawa kluczowa dla mojej dalszej pracy pisarskiej" – oznajmił.
Jakub Żulczyk zaskoczył fanów poważnym pytaniem. "Beka na pół internetu" Fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Jakub Żulczyk jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy, a jego powieści określane są jako "bezkompromisowe" i "kontrowersyjne"
  • Swego czasu było o nim głośno ze względu na problemy z prawem, gdy nazwał prezydenta Andrzeja Dudę "debilem"
  • Teraz pisarz dodał na Facebooka zaskakujący wpis. Jest wprost załamany, że "firma Jutrzenka wycofała chałwowy smak wafli Familijnych"

Jakub Żulczyk z poważną rozterką. Jego dalsza twórczość zależy od... wafli chałwowych

W poniedziałek (23 maja) Jakub Żulczyk wrzucił nowy wpis na Facebooka. "Słuchajcie będzie z tego beka na pół internetu, ale pies to gonił, są rzeczy ważniejsze niż poważny wizerunek" – zapowiedział na wstępie.

Zakomunikował, że to sprawa kluczowa dla jego dalszej pracy pisarskiej. "Piszę o tym tutaj, bo już nie mogę tego wytrzymać, czy ktoś wie do diabła dlaczego firma Jutrzenka wycofała chałwowy smak wafli Familijnych? Czy ktoś wie, gdzie może jeszcze można je nabyć?" – zapytał pisarz.

"Uprzedzam komentarze 'napisz do nich', firma jest na bakier z internetem, ostatni wpis na ich Facebooku jest z czasów gdy Tusk był premierem, a strona oficjalna nie działa. Aha, to nie jest żadna współpraca ani krypto sponsoring, ale jeśli na rynek wrócą wafle chałwowe, dzięki którym napisałem cztery ostatnie powieści i pierdyliard scenariuszy, to w sumie jestem otwarty" – podsumował wpis.

W kilka godzin od publikacji post polubiły tysiące internautów. Z humorem komentowali wpis i doradzali Żulczykowi, co powinien zrobić. "Po prostu Tusk musi wrócić do władzy, to wtedy wafle chałwowe też wrócą" – zażartowała jedna z internautek.

"Sprawa poważna. Odnalezieniem ludzi z tej firmy muszą się zając zawodowcy, nie ludzie z łapanki. Tak czy inaczej trzeba to nagłośnić"; "Totalnie podbijam pytanie, myślałem, że tylko u mnie zniknęły"; "Chcę zobaczyć Jakuba Żulczyka w reklamie familijnych wg scenariusza Jakuba Żulczyka. Jeszcze nigdy nie chciałam zobaczyć żadnej reklamy"; "One leżą zawsze na górnej półce, jak w piosence: 'chałwa na wysokosci'"; "Na Pana miejscu zadzwoniłbym do działu handlowego w głównej siedzibie firmy" – doradzali.

Kim jest Jakub Żulczyk?

Jakub Żulczyk to znany polski pisarz. Jest także dziennikarzem i scenarzystą. Urodził się 12 sierpnia 1983 r. w Szczytnie. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Regularnie publikował swoje teksty w magazynie o pop-kulturze "Exklusiv" i pisał stały felieton o tytule "15 minut sławy" dla polskiej gazety codziennej "Dziennik".

Współpracował także jako dziennikarz z "Tygodnikiem Powszechnym", "Neo Plus", "Metropolem", "Playboyem", "Elle" i redagował autorską rubrykę "Tydzień kultury Polskiej" na łamach "Wprost".

Ma też doświadczenia telewizyjne i radiowe. W 2011 roku współprowadził program "Redakcja Kultury" w TVP2, a od października 2012 audycję w Radiu Roxy. Żulczyk był również scenarzystą, wspólnie z Moniką Przybysz pracował przy powstawaniu serialu "Belfer".

Najbardziej znany jest jednak ze swojego pisarstwa – zaliczany jest do jednych z najpopularniejszych polskich pisarzy ostatnich lat. Otrzymał niejedną prestiżową nagrodę. Oto kilka z popularniejszych tytułów przez niego stworzonych:

  • Świątynia (2011)
  • Zrób mi jakąś krzywdę… czyli wszystkie gry video są o miłości (2006)
  • Ślepnąc od świateł (2014)
  • Wzgórze psów (2017)
  • Czarne słońce (2019)

Poza tym Żulczyk bardzo ochoczo udziela się w mediach społecznościowych, gdzie często komentuje kulturowe, społeczne, ale też czasem polityczne sprawy. Wyjątkowo głośno było, kiedy skrytykował działalność prezydenta Andrzeja Dudy w listopadzie 2020 roku, określając go "debilem". Rozprawa ruszyła 5 stycznia 2022 roku. Finalnie sąd umorzył postępowanie.

Czytaj także: https://natemat.pl/412303,lipinska-u-wojewodzkiego-bez-tabu-pikantne-momenty-rozmowy