nt_logo

Ogórek "wyjaśniła", dlaczego Orlen nie może obniżyć cen paliwa. Wywołała lawinę komentarzy

Dorota Kuźnik

09 czerwca 2022, 13:58 · 3 minuty czytania
Na antenie TVP Info padł dziś komentarz Magdaleny Ogórek, w związku z cenami paliw. Jak powiedziała redaktorka telewizji informacyjnej - trzeba jakoś trzymać ceny.


Ogórek "wyjaśniła", dlaczego Orlen nie może obniżyć cen paliwa. Wywołała lawinę komentarzy

Dorota Kuźnik
09 czerwca 2022, 13:58 • 1 minuta czytania
Na antenie TVP Info padł dziś komentarz Magdaleny Ogórek, w związku z cenami paliw. Jak powiedziała redaktorka telewizji informacyjnej - trzeba jakoś trzymać ceny.
Magdalena Ogórek jak zwykle postanowiła wytłumaczyć świat po linii PiS fot. Beata Zawrzel/REPORTER

  • Magdalena ogórek odniosła się do wysokich cen paliw, z którymi mamy styczność na stacjach benzynowych
  • Dziennikarka "wyjaśniła", dlaczego Orlen nie może obniżyć cen paliwa, ale spotkała się z lawiną krytyki
  • To nie pierwszy raz, kiedy Magdalena Ogórek wypowiedziała się w temacie cen paliw

Magdalena Ogórek wyjaśnia

Opinia dziennikarki Magdaleny Ogórek padła podczas programu "O co chodzi". Jak powiedziała na antenie TVP Info, "wyjechało milion samochodów z ukraińskimi rejestracjami. Ci ludzie też tankują. Gdyby u nas benzyna była po 6 złotych, Orlen to podkreśla, tankowaliby u nas Niemcy, Czesi i paliwo skończyłoby się w tydzień" - wyjaśniła prezenterka.

Ta opinia została opublikowana przez satyryczny profil na Twitterze - Oglądam "Wiadomości" ,bo nie stać mnie na dopalacze.

Wśród komentarzy nie zabrakło tych bardziej i mniej ironicznych, odnoszących się do wypowiedzi dziennikarki. "Mądrego, to miło posłuchać" - czytamy, wśród "peanów".

Pod wyjaśnieniem Magdaleny Ogórek, jak dotąd, nie podpisał się żaden ekspert. Jeden z komentujących pisze za to: "Czyli ceny musimy mieć zaporowe, żeby nikt nic u nas nie kupował, a zarobki tak niskie żeby nikt nie chciał do Polski przyjeżdżać pracować. Rozwijając dalej, musimy być jak Korea Płn. i wielbić dyktatorka za wspaniałomyślność."

O paliwie nie pierwszy raz

Magdalena Ogórek skomentowała ceny paliw już w grudniu, kiedy rząd czasowo obniżył akcyzę na paliwo. Ogórek zatankowała wówczas na Orlenie, a zdjęciem z tego wydarzenia podzieliła się w mediach społecznościowych.

Również wtedy internauci nie kryli zdenerwowania, wypominając drożyznę, oraz wzrost cen rok do roku. Jeden z komentujących wypomniał dziennikarce, że rok wcześniej ceny były znacznie niższe. Ta ucięła komentarzem: - Za Tuska tankowałeś po 6 zł.

W obronie Daniela Obajtka

O cenach paliw prezenterka rozmawiała również z posłem Platformy Obywatelskiej - Arturem Łęckim Ten powiedział, że nie wierzy Obajtkowi i nie jest to dla niego żaden dobry menadżer. - Jest to facet, który doprowadził do rozczłonkowania jednej z najlepszej, najnowocześniejszej firmy petrochemicznej w Polsce i sprzedaży jej za śmieszne pieniądze Arabom i Węgrom - powiedział.

W odpowiedzi na ten zarzut, Magdalena Ogórek zaczęła wymieniać zasługi prezesa Orlenu i nakazała wdzięczność wobec Obajtka: - powinien pan dziękować prezesowi Orlenu, bez niego benzyna byłaby po 9 zł, czytamy w Wirtualnych Mediach.

Czytaj także: Ogórek ma dość Jakimowicza? Prezenterka ma zakończyć swoją karierę w programie "W Kontrze"

Kontrowersyjna prezenterka

Informacje o tym, że Magdalena Ogórek nie zachowała się do końca profesjonalnie, spływają do mediów co jakiś czas spływają wieści o tym, co wydarzyło się na antenie TVP Info. Wśród nich pojawiły się te o twórczości polskiego muzyka - Zbigniewa Hołdysa. Gwiazda TVP Info, nazwała "rzygiem", to co wychodzi spod klawiatury artysty. – Nie wiem, czy to wpis dla kogoś, kto cenił za epizody muzyczne pana Hołdysa, ponieważ na taki – przepraszam drodzy państwo – rzyg, jaki wychodzi spod klawiatury pana Hołdysa, ludzie się drapią i zastanawiają, czy jakaś nowa jednostka chorobowa – stwierdziła Ogórek w "W tyle wizji".

Czytaj więcej: Ogórek ostro o Hołdysie. W TVP Info jego słowa nazwała "rzygiem"