Rowan Atkinson przy okazji swojego najnowszego serialu Netfliksa "Człowiek kontra pszczoła" udzielił wywiadu, który nie wszystkim się spodoba. Brytyjski komik, którego wszyscy znamy z roli Jasia Fasoli, uważa, że powinniśmy śmiać się ze wszystkiego, a zadaniem komedii jest obrażanie ludzi.
Reklama.
Reklama.
Rowan Atkinson jest głównym bohaterem nowego serialu Netfliksa "Człowiek kontra pszczoła". Premiera już w ten piątek
Brytyjski komik udzielił przy okazji wywiadu, w którym poruszył temat cancel culture, czyli "kultury unieważniania" ludzi za dowcip po bandzie
Uważa, że można śmiać się ze wszystkiego, a żarty z definicji mają kogoś obrazić
Rowan Atkinson odniósł się w wywiadzie do cancel culture, która w ostatnich latach zniszczyła wiele karier. Jest to szerokie zjawisko społeczne, które z jednej strony wyklucza z showbiznesu gwiazdy mające poważne sprawy o np. molestowanie (jak to było z Kevinem Spacey, który wyleciał z "House of Cards"), ale z drugiej strony uderza w komików, bo powiedzą lub napiszą coś, co kogoś obrazi.
Rowan Atkinson skrytykował cancel culture. Aktor zauważa, że przecież żarty zawsze kogoś obrażają.
Rowan Atkinson udzielił wywiadu "Irish Times", gdzie zahaczono też o cancel culture. "Wydaje mi się, że zadaniem komedii jest obrażanie lub posiadanie potencjału do obrażania i nie można jej tego pozbawić" - przyznał aktor. "Każdy żart ma ofiarę. To definicja żartu. Sprawia, że ktoś, coś lub pomysł wygląda śmiesznie" - dodał. Odniósł się też do sugestii, by nie śmiać się z ludzi, którzy nie mają władzy.
Rowan Atkinson stwierdził, że w "normalnym, wolnym społeczeństwie powinieneś mieć prawo żartować z absolutnie wszystkiego" i na koniec dodał, że "nie każdy żart jest dla wszystkich".
Rowan Atkinson w nowym serialu Netfliksa "Człowiek Kontra pszczoła". O czym jest nowa komedia?
Komedię w wykonania Rowana Atkinsona będziemy mogli zobaczyć już w ten piątek, 24 czerwca. Premierę na Netfliksie będzie mieć nowy serial z jego udziałem: "Człowiek kontra pszczoła".
Serial "Człowiek kontra pszczoła" ma dziesięć 10-minutowych odcinków. Jego twórcami jest Rowan Atkinson oraz William Davies.
Dziennikarz popkulturowy. Tylko otworzę oczy i już do komputera (i kto by pomyślał, że te miliony godzin spędzonych w internecie, kiedyś się przydadzą?). Zawsze zależy mi na tym, by moje artykuły stały się ciekawą anegdotą w rozmowach ze znajomymi i rozsiadły się na długo w głowie czytelnika. Mój żywioł to popkultura i zjawiska internetowe. Prywatnie: romantyk-pozytywista – jak Wokulski z „Lalki”.
Myślę, że musisz być bardzo, bardzo ostrożny, mówiąc, z czego wolno ci żartować. Zawsze musisz celować w kogoś wyżej postawionego? Naprawdę? A co, jeśli jest ktoś wyjątkowo próżny, arogancki, agresywny, dumny z siebie, a akurat znajduje się w niższych warstwach społecznych? Nie wszyscy tacy ludzie są tylko w parlamencie czy w monarchiach.
Rowan Atkinson
Fragment wywiadu dla "Irish Times"
Przemiły, ale trochę niepozbierany Trevor dostaje nową pracę. Pod nieobecność gospodarzy ma pilnować luksusowej rezydencji pełnej cennych dzieł sztuki i klasycznych samochodów, oraz wyprowadzać ich uroczego psa. Jednak przeszkadza mu w tym wyjątkowo natrętna pszczoła. Czy Trevor zachowa zimną krew, czy ich zaciekła rywalizacja będzie miała katastrofalne konsekwencje? Kto wygra wojnę człowieka z pszczołą i jakie nieodwracalne szkody wyrządzi przy okazji ta dwójka?