nt_logo

Włoszczowska w zupełnie nowej odsłonie. Wystąpi w telewizyjnym show

Maciej Piasecki

02 lipca 2022, 12:17 · 2 minuty czytania
Szykuje się spora gratka dla sportowych kibiców w programie "Taniec z gwiazdami". W najnowszej edycji wystąpi bowiem Maja Włoszczowska. Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska poinformowała o swoim udziale w mediach społecznościowych, zapraszając do oglądania programu już od końcówki sierpnia.


Włoszczowska w zupełnie nowej odsłonie. Wystąpi w telewizyjnym show

Maciej Piasecki
02 lipca 2022, 12:17 • 1 minuta czytania
Szykuje się spora gratka dla sportowych kibiców w programie "Taniec z gwiazdami". W najnowszej edycji wystąpi bowiem Maja Włoszczowska. Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska poinformowała o swoim udziale w mediach społecznościowych, zapraszając do oglądania programu już od końcówki sierpnia.
Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska weźmie udział w najnowszej edycji "Tańca z gwiazdami" Fot. Facebook/Maja Włoszczowska

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Maja Włoszczowska to dwukrotna wicemistrzyni olimpijska
  • Słynna kolarka wystąpi w programie "Taniec z gwiazdami"
  • Premiera kolejnego sezonu już 29 sierpnia na antenie Polsatu

Maja Włoszczowska to postać, która przez wiele lat cieszyła swoimi startami fanów Biało-Czerwonych. Kolarka zakończyła swoją sportową karierę zdobywając srebrny medal na mistrzostwach świata w 2021 roku, kapitalnie przejeżdżając maraton. Swój ostatni wyścig w zawodowej karierze Włoszczowska ukończyła z czasem 4 godzin, 50 minut i 7 sekund. Rywalizacja toczyła się na dystansie 80 kilometrów na włoskiej wyspie Elba.

Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska jest bardzo szanowana w świecie sportu. Włoszczowska, która na podium igrzysk stawała w 2008 i 2016 roku, została m.in. wybrana do Komisji Sportowej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, gdzie będzie zasiadać jeszcze minimum przez najbliższe sześć lat.

Polka, która w kolarstwie górskim osiągnęła niemal wszystko, ma po zakończeniu sportowej kariery trochę więcej czasu na inne aktywności. Jak się jednak okazało, w przypadku kontaktu ze sportem - od końcówki sierpnia zobaczymy Włoszczowską w nowym wydaniu - na parkiecie. Kolarka dołączyła bowiem do grona gwiazd, które wystąpią w telewizyjnym show "Taniec z gwiazdami".

"Ahoj przygodo! Nie jestem pewna czy wiem na co się piszę... Taniec z gwiazdami oglądałam jeszcze będąc na studiach i marzyłam wówczas o występie. Nigdy jednak sezon kolarski na to nie pozwalał. Dziękuję produkcji za zaproszenie! Timing idealny. Czas porozciągać przykurczone po karierze kolarskiej mięśnie. Mamma mia… już czuję tremę. Będzie wesoło. Trzymajcie kciuki!" - napisała Włoszczowska w mediach społecznościowych.

Radwańska, Pudzianowski i Gołota

Jej wpis spotkał się z ciepłym przyjęciem. Powodzenia życzyli m.in. tenisistka Urszula Radwańska, lekkoatletka Joanna Jóźwik, czy biathlonowy mistrz z Francji Martin Fourcade - pięciokrotny mistrz olimpijski. Głos zabrał też... Ryszard Peja z legendarnej muzycznej grupy Peja Slums Attack, doceniając kolarkę na zdjęciu w zupełnie nowym, tanecznym wydaniu.

"Pięknie wyglądasz" - napisał Peja dodając emotinkonkę korony do swojego wpisu.

W komentarzach na Instagramie udzieliła się również sama zainteresowana. Włoszczowska zaprosiła do oglądania jej zmagań w programie już od 29 sierpnia. Warto dodać, że choć przez lata "Taniec z gwiazdami" kojarzony był głównie ze stacją TVN, teraz to format występujący na antenie Polsatu.

Włoszczowska nie jest jedyną sportową gwiazdą, która próbowała swoich sił w polskiej edycji tanecznego show. W programie występowali m.in. tenisistka Agnieszka Radwańska, pięściarka Agnieszka Rylik, strongman i zawodnik MMA Mariusz Pudzianowski, pięściarz Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, florecistka Sylwia Gruchała, pływaczka Otylia Jędrzejczak, bramkarz Radosław Majdan czy słynny Andrzej Gołota.

Czytaj także: https://natemat.pl/367263,tokio-2020-duze-wyroznienie-maja-wloszczowska-wybrana-do-komisji-mkol