nt_logo

Abp Jędraszewski znowu straszy ideologiami. "Od przedszkola chcą stworzyć nowego człowieka"

Diana Wawrzusiszyn

01 sierpnia 2022, 09:26 · 2 minuty czytania
Abp Marek Jędraszewski wygłosił homilię na Jasnej Górze, w której wzywał do życia w prawdzie i ochrony dzieci przed "ideologiami". Zdaniem duchownego czyhają one na dzieci już w przedszkolu i chcą "stworzyć nowego człowieka".


Abp Jędraszewski znowu straszy ideologiami. "Od przedszkola chcą stworzyć nowego człowieka"

Diana Wawrzusiszyn
01 sierpnia 2022, 09:26 • 1 minuta czytania
Abp Marek Jędraszewski wygłosił homilię na Jasnej Górze, w której wzywał do życia w prawdzie i ochrony dzieci przed "ideologiami". Zdaniem duchownego czyhają one na dzieci już w przedszkolu i chcą "stworzyć nowego człowieka".
Abp Marek Jędraszewski podczas kazania. Fot. MAREK LASYK/REPORTER

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Abp Marek Jędraszewski, znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, wygłosił homilię na Jasnej Górze
  • Metropolita krakowski znowu nawiązał do niebezpiecznych "ideologii" czyhających na młode pokolenie
  • Duchowny prosił rodziców, aby troszczyli się o swoje dzieci, aby nie uległy "współczesnym ideologiom"

Abp Marek Jędraszewski i jego strach przed ideologiami

W swoich odezwach do wiernych abp Marek Jędraszewski wielokrotnie straszył "ideologiami". Na początku tego roku podczas kazania wygłoszonego w Nowym Targu wzywał zgromadzonych, aby nie ulegali "ideologii gender".

– Ileż przekonania, które próbuje się sączyć, że nie tylko rodzina jest mało ważna, ale od naszego kaprysu, w imię ideologii gender, może zależeć, czy ktoś jest kobietą, czy mężczyzną i w jakich związkach będzie dalej żył. Prawdziwie pogański duch. Na pewno nie Boży, bo nie wychodzi on z fundamentów Dekalogu – podkreślił metropolita krakowski.

Wcześniej abp Jędraszewski wielokrotnie uderzał w społeczność LGBT +, również określając ich jak niebezpieczną ideologię. Warto przypomnieć, chociażby jego wypowiedź z 15 sierpnia 2021 roku, gdy zagrożenie militarne podczas wojny polsko-bolszewickiej porównał do "neomarksistowskiej ideologii LGBT". Duchowny zaznaczył, że "ideologia" ta uderza w katolickie świętości, wyszydzając Matkę Bożą czy sakrament Eucharystii. Przed laty metropolita krakowski określił też LGBT+ jako "tęczową zarazę, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły".

Abp Jędraszewski znowu ostrzega przed ideologiami

Zdaje się, że duchowny nic sobie nie robi z tego, jaki negatywny wydźwięk mają jego wypowiedzi. Podczas niedzielnej mszy świętej na Jasnej Górze z okazji przybycia grupy pielgrzymów z Podhala i Orawy arcybiskup ponownie straszył ideologiami.

Hierarcha zwrócił się do zgromadzonych rodziców z prośbą, aby dbali o katolickie wychowanie swoich dzieci oraz broniły je przed "współczesnymi ideologiami, które już od przedszkola chcą stworzyć nowego człowieka". — Nie ma nowego człowieka poza człowiekiem w Jezusie Chrystusie. Nie ma! Jeśli ktoś głosi takiego nowego człowieka, to jest antychrystem — powiedział arcybiskup.

Abp Jędraszewski na Jasnej Górze o inflacji

Metropolita krakowski znany jest również ze swoich wypowiedzi odnoszących się do bieżących wydarzeń. W niedzielnej homilii na Jasnej Górze nawiązał do problemów wynikających z wysokiej inflacji.

Podkreślił, że trudne sytuacje i kryzysy przemijają, ale stają się wyzwaniem, by gromadzić to, co nie przemija, co buduje. Wskazał na dobroć ludzkiego serca, otwartość na drugiego, dawanie nadziei.

Zwracając się do pątników abp Jędraszewski zaznaczył: — Wasze pielgrzymowanie na Jasną Górę jest uczeniem się niełatwej mądrości niezałamywania się wobec trudności materialnych. Zauważył, że trudności mogą stać szansą, by uczyć się wzajemnej pomocy.

Czytaj także: https://natemat.pl/392307,abp-jedraszewski-znow-o-ideologii-gender