07 września 2022, 23:29 · 2 minuty czytania
Dwa gole i asysta Piotra Zielińskiego, a przy tym popisowe spotkanie na początek Ligi Mistrzów. Nasz pomocnik przyczynił się do sensacyjnego zwycięstwa SSC Napoli nad Liverpool FC, Włosi wygrali starcie 4:1 (3:0) i zagrali popisowo z ekipą, którą fachowcy typują do końcowego triumfu w Champions League. Ajax Amsterdam rozbił 4:0 (3:0) Glasgow Rangers.

07 września 2022, 23:29 • 1 minuta czytania
Dwa gole i asysta Piotra Zielińskiego. Polak rzucił na kolana swój ukochany klub w LM Fot. Nur Photo/East News
  • Piotr Zieliński zagrał perfekcyjny mecz w Lidze Mistrzów z Liverpoolem
  • Polak zaliczył w środowy wieczór dwa gole i asystę, zagrał popisowo
  • Ajax Amsterdam nie dał szans Glasgow Rangers, Napoli ograło The Reds

Piotr Zieliński w środowy wieczór eksplodował genialną formą, a dokonał tego w starciu z Liverpoolem, czyli klubem który uwielbia od dziecka i który przed laty bardzo chciał go pozyskać. Juergen Klopp jest fanem talentu Polaka i to nie przypadek, co "Zielu" udowodnił w środowy wieczór. Zagrał fantastycznie, wieńcząc mecz dwoma golami i asystą.

Polak już w 5. minuce wykorzystał rzut karny i SSC Napoli dość niespodziewanie wyszło na prowadzenie w starciu z jednym z faworytem rozgrywek. Polak strzelał z pola karnego, James Milner dotknął piłki ręką i nasz pomocnik otworzył wynik spotkania z "wapna". A to był dopiero początek niesamowitego wieczoru naszego pomocnika na stadionie Diego Maradony.

Nie minęło 30 minut meczu, a gospodarze prowadzili już 2:0, bo Polak rozklepał defensywę rywali z Andre Zambo Anguissą, który wpisał się na listę strzelców. Piłkarzom Napoli nie przeszkodziło nawet to, że Nigeryjczyk Victor Osimhen nie strzelił rzutu karnego w 18. minucie. Ale jeszcze przed przerwą Giovanni Simeone podwyższył na 3:0. Anglicy byli w szoku.

A po przerwie kolejny cios zadał Piotr Zieiński, który na raty pokonał Alissona Beckera, podwyższając na 4:0. The Reds dali się skontrować i wypunktować, ale walczyli. Luis Diaz w 49. minucie zdobył gola, na więcej piłkarzy z Anglii tym razem nie było po prostu stać. Sensacyjna klęska Liverpoolu na początek Champions League stała się faktem.

SSC Napoli - Liverpool FC 4:1 (3:0) Bramki: Piotr Zieliński (5-karny, 47), Andre Zambo Anguissa (31), Giovanni Simeone (44) - Luis Diaz (49)

W drugim meczu grupy A Ajax Amsterdam na swoim Johan Cruyff Arena rozbił 4:0 (3:0) Glasgow Rangers, a gole strzelali Edson Alvarez, Steven Berghuis, Mohammed Kudus oraz Steven Bergwijn. Die Joden zostali pierwszym liderem grupowych zmagań, a w drugiej kolejce stawią czoła Liverpoolowi na Anfield. SSC Napoli pojedzie na Ibrox Park do Glasgow.

Ajax Amsterdam - Glasgow Rangers 4:0 (3:0) Bramki: Edson Alvarez (17), Steven Berghuis (32), Mohammed Kudus (33), Steven Bergwijn (80)

W środę swoje mecze wygrały także Sporting Lizbona (3:0 z Eintrachtem Frankfurt) oraz Tottenham Hotspur (2:0 z Olympique Marsylia) i to te dwie ekipy prowadzą w grupie D. Atletico Madryt po niesamowitej końcówce ograło 2:1 (0:0) FC Porto, a wszystkie trzy gole padły w doliczonym czasie gry. W tej samej grupie B Club Brugge ograło 1:0 Bayer Leverkusen, który mógł ten mecz zremisować, ale sędzia nie uznał gola Patricka Schicka.