Mobbing w TVN? Znamy stanowisko lidera związku zawodowego pracowników stacji
Kamil Frątczak
06 października 2022, 13:23·2 minuty czytania
Publikacja artykułu: 06 października 2022, 13:23
Głosy na temat mobbingu w stacji TVN nie cichną. Coraz to nowe osoby zabierają głos w sprawie zaniedbań telewizji i błędów pracodawcy. Tomasz Ozimkiewicz, lider Związku Zawodowego Pracowników TVN w rozmowie z portalem Plejada odniósł się do postępowania w temacie głośnej afery mobbingowej.
Reklama.
Reklama.
Anna Wendzikowska w swoim poście na Instagramie opisała mobbing, z którym musiała się zmierzyć w trakcie pracy w stacji
Prezes Związku Zawodowego Pracowników TVN – Tomasz Ozimkiewicz przedstawił swoje stanowisko
Media zalała fala spekulacji po szokującym poście Anny Wendzikowskiej na temat mobbingu, który przeżyła, pracując w popularnej śniadaniówce stacji. Dziennikarka głośno powiedziała, że mimo złego traktowania w pracy nie otrzymała od nikogo pomocy, nawet gdy o nią głośno prosiła.
Były pracownik internetowej redakcji "Dzień Dobry TVN" opowiedział o pracy w serwisie. "W czasie jednego ze spotkań z dyrektorem naszego działu, z przedstawicielem zarządu i radcą prawnym usłyszałem, że mam nie drążyć tematu rozliczania czasu pracy w kontekście nadgodzin, bo będzie jeszcze gorzej. Na sali ponad 30 osób, pada groźba i nikt nie reaguje" – przyznał w rozmowie z Plejadą.
Lider Związku Zawodowego Pracowników TVN-u komentuje mobbingową burzę. Tomasz Ozimkiewicz przyznał, że związek nie jest informowany o żadnych czynnościach podejmowanych wobec pracowników stacji.
Podobno nie tylko Anna Wendzikowska miała doświadczyć mobbingu. Po stronie dziennikarki stanęła również Monika Richardson czy Karolina Korwin-Piotrowska. Gospodyni programu "Europa da się lubić" miała również swój epizod w TTV. W trakcie pracy znalazła się w centrum mobbingowej afery. Ozimkiewicz otwarcie przyznał, że żadna z pań nie zgłosiła się do związku po pomoc.
"Panie Anna Wendzikowska i Monika Richardson nie zwróciły się do tej pory do związku z prośbą o obronę swoich praw pracowniczych. Należy jednak nadmienić, że Związek powstał i działa od grudnia 2021 r." – opowiedział lider.
Jak czytamy, Związek Zawodowy Pracowników TVN uczestniczył w dwóch postępowaniach na prośbę zatrudnionych. "Duża część osób w 'Dzień dobry TVN' współpracuje na podstawie umowy cywilno-prawnej, które w dużym stopniu ograniczają prawa pracownicze. Związek otrzymuje sygnały od współpracowników o różnych nieprawidłowościach" – przyznał Tomasz Ozimkiewicz.
Związek Zawodowy Pracowników TVN nie jest informowany o postępowaniach mobbingowych prowadzonych przez TVN. Związek uczestniczy w takich postępowaniach w przypadkach, gdy pracownik TVN zwróci się do związku zawodowego o obronę swoich praw pracowniczych.