Massmix: streetartowa biżuteria

Fot. materiały promocyjne
Uliczno-artystyczny projekt Massmix najpierw opanował miejskie mury, potem galeryjne wnętrza. Teraz przyjął galanteryjny kształt. Wielbiciele steetartowego kolektywu mogą sobie kupić massmixową biżuterię.


Massmix jest projektem, który wyrósł z kolektywnego działania twórców związanych z Fundacją Vlep[v]net. Artyści reprezentujący rozmaite podejście do street artu zbudowali katalog kształtów, które łączone w dowolnych konfiguracjach dają za każdy razem inny efekt.

Massmix o sobie:

Massmix opiera się o wspólnie uzupełniany przez grupę twórców, bank graficznych sampli. Sample są dobrem wspólnym, każdy ma prawo eksploatować je w ramach działań grupy. W oparciu o ten kolektywny zasób powstają używane przy realizacjach elementy. Zależnie od skali realizacji są to wycinane w folii samoprzylepnej vlepki, lub szablonowe moduły. Z nich grupa massmix realizuje, jak z klocków swoje improwizowane kompozycje. Niekiedy wyważone i spójne, kiedy indziej kalekie i nieporadne, zawsze nieprzewidywalne i zaskakujące nas samych.Massmixowe działania często angażują widzów, pozostawiając w ich rękach pracę nad projektami. Każdy z uczestników akcji może wziąć udział w budowaniu wielogłosowego dzieła, dokładając wybrane przez siebie elementy. Ponieważ takie działania na granicy sztuki i zabawy cieszyły się za każdym razem wielkim zainteresowaniem, twórcy Massmixu postanowili rozwinąć projekt. W prowadzonym przez nich autorskim domu kultury V9 (Warszawa, ul. Hoża 9) można kupować arkusze wypełnione massmixowymi kształtami, drukowanymi na samoprzylepnej folii, tak by każdy we własnym zakresie mógł zrobić sobie swój prywatny Massmix.W grudniu kolektyw wypuścił swój najbardziej mainstreemowy produkt – wzorowaną na massmixowych elementach biżuterię. Kolczyki wycinane z kolorowej pleksi, a także formy wycinane z magnesów (można przyczepić na lodówkę) oraz arkusze z massmixowymi naklejkami można kupić V9.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Widzę histerię". To on forsuje zakaz edukacji seksualnej, który tak bulwersuje Polaków

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką