Rafał Ziemkiewicz
Rafał Ziemkiewicz Fot. Michal Grocholski / Agencja Gazeta

Rafał Ziemkiewicz znowu uderza w prezesa PiS. "Kaczyński im dłużej jest w polityce, tym chętniej używa tej prostej strategii: obstawić na ruletce zero i niezłomnie czekać, aż wypadnie" - pisze na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" Rafał Ziemkiewicz. "Panie Ziemkiewicz, odpieprz się od Jarka, bo przestanę pana czytać, a książki wyrzucę na śmietnik!" - grożą prawicowcy.

REKLAMA
W swoim najnowszym tekście "Nie podoba mi się" na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" Rafał Ziemkiewicz znowu krytycznie pisze o Jarosławie Kaczyńskim. Twierdzi, że zdobywanie poparcia wyborców może go interesować mniej niż porządny nokaut rywala. "Wiele razy przekonywał, że wbrew obelgom, nie jest świrem i kalkuluje swoje posunięcia" - pisze o prezesie PiS Ziemkiewicz.
"Kaczyński im dłużej jest w polityce, tym chętniej używa tej prostej strategii: obstawić na ruletce zero i niezłomnie czekać, aż wypadnie" - pisze publicysta, dodając, że obstawieniem zera jest pewne głoszenie, że w Smoleńsku doszło do zamachu. "Tylko hipoteza skrajna w wypadku potwierdzenia daje szanse wysadzenia Tuska w powietrze" - kontynuuje RAZ.
Ten artykuł musiał wywołać lawinę komentarzy na portalu na portalach takich, jak wPolityce.pl. Publicysta ewidentnie naraził się internaucie Chudemu:

Jedną cechę ma pan Ziemkiewicz podobną do prezesa - palnie coś ciekawego! Panie Ziemkiewicz, jedno ale: nie ulega wątpliwości, że pan prezes to bardzo uczciwy, jeden z najbardziej wybitnych polskich polityków, którego poświęcenie i miłość do ojczyzny jest tak wielka, że nawet ślepy człowiek to dostrzega!


Magda XIX LO grozi:

Panie Ziemkiewicz, odpieprz się od Jarka, bo przestanę pana czytać, a książki wyrzucę na śmietnik!


Daj se luz Rafał pisze:

Ziemkiewicz coraz bardziej łże i korwini...


Reytan poddaje w wątpliwość rzetelność Ziemkiewicza:

Dla Ziemkiewicza mówienie prawdy to to samo,co stawianie na konia na Wyścigach. Ten człowiek potrafi siedem razy w tygodniu mówić zupełnie różne rzeczy na jeden i ten sam temat. I jedyne co go interesuje to nadstawianie kieszeni na kasę. Już dawno powinniśmy zamknąć dyskusję na temat takich hochsztaplerów.


W "GPC" Ziemkiewicz odnosi się też do sprawy zwolnień w tytułach należących do Grzegorza Hajdarowicza. "Zniszczenie przez władzę "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze" salon powitał w sposób, który Bronkowi Wildsteinowi skojarzył się z okrzykami "śmielej, śmielej", wznoszonymi w peerelowskim Sejmie podczas sławnego marcowego przemówienia Gomułki" - komentuje RAZ, zwracając uwagę na nagonkę na wyrzucanych dziennikarzy, inspirowaną, jego zdaniem, przez władzę.