Bisz – raper, który nie boi się poezji

Bisz choć potrafi rapować o emocjach nie traci wiarygodności w hiphopowym środowisku.
Bisz choć potrafi rapować o emocjach nie traci wiarygodności w hiphopowym środowisku. materiały promocyjne
Hip-hop ewoluuje. Ma za sobą etapy blokerski i lansersko-medialny. Teraz dochodzi do głosu młodsze pokolenie raperów, którzy nie boją się być trochę bardziej emo, pozostając równocześnie wiarygodnymi. Bisz jest tego najlepszym przykładem.


W podziemiu działa od dawna, ma na koncie kilka wydanych „na nielegalu” epek. Jesienią zadebiutował pełną gębą – wydał swój oficjalny debiut zatytułowany „Wilk chodnikowy” i z miejsca odniósł sukces, zdobywając uznanie zarówno środowiska hiphopowego jak i osób nie związanych z rapem na co dzień. W grudniu został uznany artystą roku przez magazyn „Aktivist”, który przyznał mu nagrodę Nocnego Marka.

Magazyn „Aktivist” o nominacji Bisza w kategorii Artysta Roku:

Krajowa scena hiphopowa – bez pomocy mediów, które ten temat podejmują tylko w sezonie ogórkowym – szturmem zdobyła listę OLIS-u i miejsca w youtubowych rankingach oglądalności. By debiutem przedrzeć się do pierwszej ligi, trzeba być sprawnym, szybkim i wygłodniałym niczym wilk. „Wilk chodnikowy” znanego z ekipy B.O.K., bydgoskiego rapera Bisza to płyta odsuwająca w niebyt większość reprezentantów nadwiślańskiego środowiska. Pewnie zarymowana, technicznie dopracowana, pełna odniesień eskapada w rejony niedostępne samozwańczym mistrzom. Złoty środek między undergroundową dbałością o szczegóły, mainstreamową przystępnością i bezczelnością rodem z miejskich zaułków. Pomorski MC trenował po osiem godzin dziennie, by mieć najlepsze flow i styl, który nie jest rewelacyjny, a rewolucyjny. I choć niektórzy mówią, że ten syf nie wart jest świeczki, my uważamy, że zasłużył.


Tym, co wyróżnia Bisza, jest po pierwsze wielka muzyczna otwartość. Płyta jest różnorodna i nie zamyka się w wąskim hiphopowym gettcie twardych bitów. Podczas koncertów towarzyszy mu gitarzysta i skrzypek. Po drugie to emocjonalna wrażliwość, której nie boi się okazywać. Rymuje o problemach dorastania, samotności i zagubieniu.

Szuka ujścia dla swoich emocji nie tylko w rapie ale i w poezji. Do płyty dołączone są jego wiersze, które zdaniem artysty są trochę innym bytem niż rymowane wersy jego kawałków. „Czasami potrzebuję uwolnić się od rymów i rapowej konwencji i pozwolić sobie po prostu popłynąć – żeby dowiedzieć się czegoś nowego o sobie, żeby spróbować pewne sprawy ująć inaczej, żeby.. po prostu zaspokoić potrzebę wylania z siebie nadmiaru emocji, myśli, przeżyć” - tłumaczył w jednym z wywiadów.

27 i 28 grudnia Bisz zagrał dwa koncerty w swojej rodzinnej Bydgoszczy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
STYL ŻYCIA 0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
Cartoon Network 0 0Ktoś dokucza twojemu dziecku? Ten poradnik podpowie ci, jak poradzić sobie z tym problemem
0 0Nauczyciel krytykuje system oceniania. Domaga się zmian w szkołach
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Najmłodsza miliarderka się bogaci. Poruszenie w świecie mody
WYWIAD 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Wyrok za niski? Wnuk Wałęsy do więzienia może trafić na dłużej