"Bankiet ciał" najbardziej niezwykłą zabawą sylwestrową?

Bankiet ciał to połączenie wydarzenia artystycznego i imprezy klubowej
Bankiet ciał to połączenie wydarzenia artystycznego i imprezy klubowej materiały promocyjne
Warszawskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej szykuje bal z prawdziwego zdarzenia. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia modernistyczne wnętrza pawilonu Emilia staną się scenerią artystycznych performance'ów, w których wezmą udział uczestnicy zabawy.


Będą awangardowe stroje, artystyczne działania i nietypowa przestrzeń. Wszystko w duchu zabaw artystycznej bohemy. Jak przystało na jedną z najbardziej nowoczesnych instytucji w kraju, Muzeum Sztuki Nowoczesnej przywita rok w sposób niezwykły. Zorganizowany tutaj Sylwester będzie połączeniem artystycznego performance'u, koncertu, imprezy didżejskiej i balu charytatywnego. A wszystko to w przeszklonym budynku dawnego salonu meblowego w samym centrum stolicy.Jedną z atrakcji imprezy będzie trwający całą noc performance nawiązujący do głośnej akcji francuskiej artystki Louise Bourgeois „The Body Banquet” z lat 70. Na schodach pawilonu w choreografii przygotowanej przez Marię Stokłosą zaprezentują się tancerze w strojach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez projektanta Rafała Kowalskiego. Tym samym goście będą mogli bawić się w towarzystwie postaci w niezwykłych kostiumach nawiązujących do najważniejszych performance'ów i ruchów artystycznych w sztuce XX i XXI wieku. – Dzięki temu na pewno nie zabraknie tej nocy tematów do rozmów – śmieje się Natalia Sieniewicz, kuratorka projektu.

Podczas imprezy nie zabraknie także atrakcji muzycznych. Na najniższym poziomie Muzeum stanie scena na której wystąpią The KDMS – polsko-brytyjski zespół new disco.Podczas balu zagra także austriacki enfant terrible europejskich parkietów Wolfram (współpracownik m.in. Moby'ego, Hercules and the Love Affair), Lies Vanborm & Tatiana Geysen aka T.Lizzy – damski kolektyw didżejski z Belgii znany z występów w dużych instytucjach sztuki, komponujący muzykę do spektakli teatralnych, a także polskie gwiazdy: warszawskie didżejki Ménage a Trois, Panny z Wilka i Artur8.
Co ważne, każdy z gości stanie się darczyńcą w szlachetnej sprawie. Dochód z balu zostanie bowiem przeznaczony na rozbudowę kolekcji muzeum i zakup konkretnych dzieł sztuki. Szczegóły na stronie MSN
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...