Fenomenalna akcja, podanie Lewandowskiego i bramka Zielińskiego dla Polski!

26 listopada 2022, 14:51 · 1 minuta czytania
Piotr Zieliński w 39. minucie meczu z Arabią Saudyjską dał nam prowadzenie po świetnej akcji całej drużyny i podaniu Roberta Lewandowskiego. To nasz pierwszy gol z akcji na mundialu od 2002 roku i pierwszy w Katarze. Zobaczcie, jak nasz pomocnik pokonał bramkarza Saudyjczyków.

26 listopada 2022, 14:51 • 1 minuta czytania
Fenomenalna akcja, podanie Lewandowskiego i bramka Zielińskiego dla Polski! Fot. Manu Fernandez/Associated Press/East News
  • Polacy prowadzą do przerwy z Arabią Saudyjską po bramce Piotra Zielińskiego
  • Pomocnik pokonał bramkarza rywali strzałem w 39. minucie spotkania
  • Asystę przy golu "Ziela" zapisał Robert Lewandowski po akcji całej ekipy

Starcie z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze miało kapitalne znaczenie dla naszej kadry, wygrana przybliżała Biało-Czerwonych do 1/8 finału i dawała pozycję lidera grupy C. Początek był jednak bardzo ciężki, a nasi reprezentanci bardzo długo cierpieli na boisku. Ale zaskoczyli piłkarzy z Arabii Saudyjskiej w 39. minucie meczu.

Wojciech Szczęsny zagrał daleko na prawo do Matty'ego Casha, a tam defensor wymienił piłkę z Przemysławem Frankowskim i podał do Roberta Lewandowskiego. Kapitan wpadł w pole karne, był już pod linią końcową i wycofał piłkę do Piotra Zielińskiego, który mocnym udrzeniem dał nam prowadzenie w meczu. Udało się, wreszcie. To nasz pierwszy gol z akcji na mundialu od 2002 roku.

Zobacz bramkę Piotra Zielińskiego dla reprezentacji Polski w meczu z Arabią Saudyjską:

Piotr Zieliński strzelił swoją dziesiątą bramkę w 76. meczu w barwach reprezentacji Polski. 28-letni pomocnik SSC Napoli był ostro krytykowany przez dziennikarzy i ekspertów po meczu z Meksykiem, ale przeciw Arabii Saudyjskiej znalazł się we właściwym czasie i odpowiednim miejscu w polu karnym rywali. Ząbkowice Śląskie, skąd pochodzi strzelec, na pewno w sobotę będą długo fetować jego gola.

Reprezentacja Polski po remisie 0:0 Meksykiem 22 listopada zagra w finałach MŚ na pewno jeszcze dwa mecze: z Arabią Saudyjską 26 listopada i z Argentyną 30 listopada. Celem naszej drużyny jest awans do fazy pucharowej MŚ i występ przynajmniej w 1/8 finału. By znaleźć się w fazie pucharowej musimy pokonać naszych kolejnych przeciwników. Wówczas ostatnie starcie z Albicelestes zadecyduje o naszej pozycji w grupie C.