W domu Roberta De Niro na początku tygodnia zjawiła się policja. Aktor wielokrotnie wcielający się w gangsterów padł bowiem ofiarą włamania – jego dom próbowała obrabować wielokrotna kryminalistka.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
W poniedziałkową noc w domu Roberta De Niro na Upper East Side na Manhattanie zjawiła się policja.
Aktor znany z ról w takich filmach, jak m.in. "Taksówkarz" czy "Irlandczyk" padł bowiem ofiarą włamania.
Sprawczynią była znana lokalnym służbom Shanice Aviles.
Włamanie do domu Roberta De Niro
Jak policja trafiła do domu Roberta De Niro? Właściwie... przez przypadek. Patrol policji zaczął śledzić znaną lokalnie kryminalistkę, czyli 30-letnią Shanice Aviles (kobieta była wcześniej aresztowana 26 razy, w tym 16 razy za włamania i drobne kradzieże).
Funkcjonariusze widzieli, jak kobieta próbuje się włamać do kilku mieszkań, jednak bez powodzenia. Udało jej się dopiero wejść do kamienicy przy Sześćdziesiątej Piątej Wschodniej.
Kiedy policjanci weszli do środka, zauważyli, że Aviles wkłada do torby znalezione pod choinką prezenty. Dopiero jednak po interwencji przedstawiciele służb dowiedzieli się, że mieszkanie należy do legendy kina. Aktor znajdował się w domu, ale nie skonfrontował się z włamywaczką.
Robert De Niro – legenda kina
Robert De Niro uważany jest za jednego z najlepszych żyjących aktorów. Aktor otrzymał dwa Oscary za "Ojca chrzestnego II" (1974) i "Wściekłego Byka" (1980). W sumie nominowany był do tej nagrody sześć razy w takich kategoriach, jak:
Najlepszy aktor pierwszoplanowy za "Taksówkarza" (1976)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy za "Łowcę jeleni" (1978)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy za "Przebudzenia" (1990)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy za "Przylądek strachu" (1991)
Najlepszy aktor drugoplanowy za "Poradnik pozytywnego myślenia" (2012)
Najlepszy film za "Irlandczyk" (2019)
Za "Wściekłego Byka" aktor otrzymał również Złotego Globa. Szansę na tę statuetką De Niro mógł otrzymać w sumie osiem razy w takich kategoriach, jak:
Najlepszy aktor w dramacie za "Taksówkarza" (1976)
Najlepszy aktor w komedii lub musicalu za "New York, New York" (1977)
Najlepszy aktor w dramacie za "Łowcę jeleni" (1978)
Najlepszy aktor w komedii lub musicalu za "Zdążyć przed północą" (1988)
Najlepszy aktor w dramacie za "Przylądek strachu" (1991)
Najlepszy aktor w komedii lub musicalu za "Depresję gangstera" (1999)
Najlepszy aktor w komedii lub musicalu za "Poznaj mojego tatę" (2000)
Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym za "Arcyoszust" (2017)
W ostatnich latach mogliśmy oglądać De Niro w takich filmach, jak "Amsterdam" (2022), "Wojna z dziadkiem" czy "Irlandczyk". Na premierę czeka również kolejny film Martina Scorsese, w którym zagrał aktor, czyli "Killers of the Flower Moon".
Za proces zmiany wyglądu aktorów odpowiadało słynne studio od efektów specjalnych Industral Light & Magic. Jak się okazało, aby wizja reżysera została jak najlepiej przedstawiona na ekranie, trzeba było opracować zupełnie nową technologię, która dopiero w 2015 roku przyniosła oczekiwane efekty.
Jestem psycholożką, a obecnie również studentką kulturoznawstwa. Pisanie towarzyszyło mi od zawsze w różnych formach, ale dopiero kilka lat temu podjęłam decyzję, by związać się z nim zawodowo. Zajmowałam się copywritingiem, ale największą frajdę zawsze sprawiało mi pisanie o kulturze. Interesuje się głównie literaturą i kinem we wszystkich ich odmianach – nie lubię podziału na niskie i wysokie, tylko na dobre i złe. Mój gust obejmuje zarówno Bergmana, jak i kiczowate filmy klasy B. Po godzinach piszę artykuły naukowe o horrorach, które czasem nawet ktoś czyta.