Tegoroczny, 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie zwieńczyło Światełko do Nieba. Na Placu Bankowym w Warszawie głośne odliczanie zaczęło się chwilę przed godz. 20. – Jest w nas solidarność, jest w nas empatia, potrafimy być razem – powiedział ze sceny Jerzy Owsiak.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
– To wszystko dla was, wielkie dzięki! – mówił Jerzy Owsiak tuż po godz. 20:00. To wtedy rozbłysło Światełko do Nieba, które jest nieodłączną częścią każdego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Specjalne pokazy odbyły się również w tym roku w wielu polskich miastach, także na Placu Bankowym w Warszawie. Już w trakcie niedzielnego 31. Finału WOŚP Jerzy Owsiak zapewnił jednak, że w tym roku nie będzie pokazu fajerwerków.
– Tym razem nie będzie sztucznych ogni. Nie ma na to pozwolenia. Przygotowaliśmy Światełko do Nieba w formie pokazu muzyczno-świetlnego, z piękną muzyką "Dzikiego", czyli Piotrka Chancewicza – mówił Jerzy Owsiak w rozmowie z Onetem. Jak dodał, Plac Bankowy, na którym rozstawiono scenę, jest blisko bloków mieszkalnych.
Szef WOŚP dodał, że Światełko będzie "momentem, kiedy przez około 4 minuty możemy pomyśleć o tych, którzy cierpią w tym momencie za naszą wschodnią granicą, pomyśleć o Ukrainie, o nas i o tym, że jesteśmy wszyscy razem".
naTemat gra z WOŚP!
Po godz. 20:00 na stronie WOŚP poinformowano, że na koncie jest już 100 mln zł (dokładnie: 100 354 654 zł). Wciąż jednak trwają aukcje, w tym roku z Orkiestrą gra także redakcja naTemat. Tym razem przygotowaliśmy dla naszych czytelników (i nie tylko!) pięć specjalnych aukcji.
1. Film o twoim mieście, który pokażemy w naTemat.pl
Chciałbyś, aby cała Polska dowiedziała się, dlaczego warto jechać do Twojego miasta? Wylicytuj nagranie w ramach cyklu "Po co jechać do" Tomasza Golonki, który w naTemat.pl pokazuje najciekawsze polskie miasta i wyjaśnia, dlaczego warto je odwiedzić.
Zwycięzca aukcji będzie mógł wybrać miejsce, w które pojedzie redakcja naTemat.pl, aby nagrać kolejny odcinek w ramach naszego cyklu "Po co jechać do", a Tomasz Golonko pokaże naszym czytelnikom unikatowe i wyjątkowe miejsca w danej miejscowości. Zwycięzca licytacji będzie mógł także wspólnie z Tomkiem oprowadzić naszych widzów po wybranym mieście. Film zostanie opublikowany w naszych kanałach – na YouTube i na stronie internetowej. Zapraszamy do licytacji TUTAJ! >>
2. Runmageddon z dziennikarzami naTemat.pl
Od ponad roku współpracujemy z organizatorami Runmageddonu, a my sami – jako dziennikarze serwisu – chętnie bierzemy udział w tych imprezach i to w całej Polsce.
Na aukcjach WOŚP wystawiliśmy wspólny bieg, który odbędzie się 27 lub 28 maja w Warszawie – dokładny termin, dogodny dla wszystkich, ustalimy indywidualnie po zakończeniu i opłaceniu aukcji. Zapraszamy do licytacji TUTAJ! >>
3. Wywiad z gwiazdą
Proponujemy też m.in. możliwość zdobycia nowego doświadczenia: przeprowadzenia wywiadu z Zofią Zborowską-Wroną w podcaście "TALK SLOW" w naTemat.pl. Nie bójcie się, jeśli nie macie doświadczenia – rozmowę będziecie prowadzić wspólnie z autorką "TALK SLOW" Kasią Gargol. Tematyka wywiadu będzie dowolna.
Podcast "TALK SLOW" to rozmowy z gwiazdami, które prowadzi Kasia Gargol, a ich treść dotyczy wszystkiego, co w życiu ważne. Zapraszamy do licytacji TUTAJ! >>
4. Oprawione zdjęcie autorstwa Macieja Stanika – laureata Grand Press Photo
Maciek Stanik to uznany polski fotograf specjalizujący się w reportażach społecznych, który od 2019 roku tworzy także materiały ze stref kryzysowych, a w konkursie Grand Press Photo 2021 zajął II miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE.
Zdjęcia wystawione na naszej aukcji pochodzą z wyjazdu Maćka Stanika do Czarnobyla pod koniec 2021 roku (tuż przed wybuchem wojny w Ukrainie) i przedstawiają z jednej strony realia życia osób, które pomimo katastrofy w elektrowni jądrowej przed laty nigdy nie opuściły strefy wykluczenia, czyli tzw. samosiołów, a z drugiej pokazują, jak dziś wyglądają strefa wykluczenia oraz miasto Prypeć. Zapraszamy do licytacji TUTAJ! >>
5. Włoska kolacja z Jackiem Pałasińskim w restauracji San Lorenzo
Zwycięzca tej aukcji będzie miał możliwość wyjścia na włoską kolację z Jackiem Pałasińskim do warszawskiej restauracji San Lorenzo.
Jacek Pałasiński to doświadczony oraz szanowany dziennikarz i teatrolog, który spędził we Włoszech 30 lat swojego życia. Możecie go pamiętać z anteny TVN24, a obecnie jest współpracownikiem naTemat.pl. Włoska kultura, życie we Włoszech, ale też dogłębna wiedza na tematy polityczne – w każdej z tych kwestii Jacek Pałasiński czuje się jak ryba w wodzie. Zapraszamy do licytacji TUTAJ! >>