K u l t u r a l n i e to nowy cykl imprez w Cafe Kulturalna

Michał Borek prowadzący warszawski Plan B, w Cafe Kulturalna wystąpi w roli didżeja.
Michał Borek prowadzący warszawski Plan B, w Cafe Kulturalna wystąpi w roli didżeja. mat. prasowe
Warszawska Cafe Kulturalna rozpoczyna cykl imprez, podczas których będziemy mogli zrobić przegląd cudzych półek z płytami i posłuchać tego, czego na co dzień słuchają postaci ważne dla warszawskiego życia towarzyskiego.


Dyskusje o tym, czy dobrym didżejem jest ten, kto technicznie znakomicie radzi sobie z deckami, czy ten kto oferuje lepszą selekcję utworów rozgrzewają niejedną dyskusję do czerwoności. Podobnie jak kwestia tego, czy każdy może być dzisiaj didżejem. Tego tematu nie chcemy jednak kontynuować. Tej dyskusji rozgrzewać nie chce także warszawska Cafe Kulturalna, choć do didżejowania w nowym cyklu zaprasza nie tylko profesjonalnych didżejów (przy okazji – kim jest dzisiaj profesjonalny didżej? Hymm...).

Justyna Fogler tak tłumaczy koncept projektu K u l t u r a l n i e: Będziemy zapraszać bardzo różnych ludzi, nie tylko tych związanych z muzyką. Podstawowym kryterium ich wyboru jest to, czy jesteśmy ciekawi czego słuchają. Chodzi nam trochę o subiektywny przegląd cudzych półek z płytami. Nie chcemy się napinać na mody, klimaty, grupy docelowe i inne przemijające zjawiska. Zaczynamy od Borka i Gałkowskiego, bo boimy się myśleć, co by było z Warszawą, gdyby nie wyszli na miasto ze swoją miłością do muzyki. Ale kto wie, może oni przetrą szlaki dla znajomego mechanika? Pomysł jest bardzo prosty – wszyscy w swej różnorodności chodźmy puszczać muzykę i jej słuchać. Tylko i aż tyle.

K u l t u r a l n i e:

Aktywiści, szare eminencje, twórcy i bywalcy. Ludzie pióra, celuloidu czy hałasu. Ważne postaci scen lokalnych wszelakich. Raz w tygodniu przedzierzgną się w dyskdżokejów i uwolnią duchy ze swych szaf z płytami. Wśród pąsów i pląsów miejscowej socjety, ochów i achów, szeptów i zakąsek będą grali oni ze swych winyli, CDków, pocztówek, kaset, mp3jek i telefonów. Wszystko co im w duszy gra i diabeł podpowiada.11 stycznia po koncercie Nathalie & The Loners, zagrają współwłaściciel warszawskiego baru Beirut i promotor koncertowy Krzysztof Gałkowski aka vampires of teheran (jego didżejskie hasło na ten wieczór to: od Bosforu po Eufrat psych-garage, weird i freak folk) oraz Michał Borkiewicz aka Borek, który prowadzi dwa warszawskie miejsca – kultowy Plan B oraz klub Powiększenie. Tego wieczora postawi na – jak sam zapowiada - postrock, hardcore, afropunk, minimal techno, pornoise i iracki turbofolk z niestarannie wyselekcjonowanych empetrójek pomogą wam wcześniej wrócić do domu i zająć się czymś pożytecznym.


Kolejna impreza z cyklu K u l t u r a l n i e 31 stycznia. Po koncercie zespołu Babadag zagrają Horse Fashion, czyli dj Tomek i dj Tomek (Pop i Dubiel).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Selma Blair walczy z nieuleczalną chorobą. Oto 5 rzeczy, jakich aktorka nauczyła nas o cierpieniu
WYWIAD 0 0"PE z pewnością nie będzie zamykał oczu". Burzliwa debata o zakazie edukacji seksualnej w Polsce

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych

O TYM SIĘ MÓWI

0 0"Nie czuję się urażona". Ma 23 lata, działa w partii Korwina. Opowiada, jak traktowane są kobiety
0 0PiS testuje naszą demokrację, a Lewica... Biedroń i spółka żyją wyborem Mistera Sejmu
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Wywiad poruszył Anglię, ale nie wszystkim się spodobał
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Więzienie za edukację seksualną to nie wszystko. 5 rzeczy, które PiS może chcieć przykryć
0 0"Justin ma specjalne miejsce w naszych sercach". Wymowny komentarz Tuska do wydarzeń w Kanadzie