Właśnie ukazał się pierwszy numer artystycznego zinu o rowerach

Tour De Rower Zine został wyprodukowany w 60 egzemplarzach. 30 z nich trafi do sprzedarzy.
Tour De Rower Zine został wyprodukowany w 60 egzemplarzach. 30 z nich trafi do sprzedarzy. fot: mat. prasowe
„Tour De Rower ZINE” to graficzny wyraz miłości do dwóch kółek, nawiązujący do coraz bardziej zapomnianej tradycji ręcznie robionych magazynów.


Kwiatek – warszawski aktywista streetartowy, twórca galerii i pracowni Kwiaciarnia grafiki – ma dwie fascynacje: rower i sitodruk. Postanowił je połączyć i tak powstał „Tour De Rower ZINE”.

Kwiatek zaprosił do współpracy nad graficznym zinem znajomych i nieznajomych, streetartowców, grafików, artystów. Rowerowych zapaleńców, rowerzystów niedzielnych, ale i to niekoniecznie. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in.: Maurycy Gomulicki, jeden z najbardziej uznanych plakacistów Jacek Stępień, czyli Hakobo, zajmujący się graffiti ESor z Zielonej Góry, siostrzany duet artystyczny Agata i Dorota Borowe czy graficzka Justyna Frąckiewicz. Każdy mógł przyjść do pracowni i wydrukować sobie swoją pracę własnoręcznie albo zobaczyć, jak robi to gospodarz.Efekt jest spektakularny. Zin ma 30 stron. Został wyprodukowany w 60 ręcznie szytych egzemplarzach. 30 sztuk – będzie można kupić w Kwiaciarni podczas premiery i wernisażu, na którym zostaną zaprezentowane wszystkie prace. Wystawa będzie też okazją, by zobaczyć poszczególne etapy prac, poznać technikę w jakiej zine powstawał – będą sita, kalki, farby, czyli artefakty które przysłużyły się do powstania prac.
Wernisaż wystawy prezentującej grafiki oraz premiera „Tour De Rower ZINE” odbyły się 15 stycznia, w Kwiaciarni Grafiki o 20.00.

Wystawa potrwa do 15 lutego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...