
Posiadacze samochodów elektrycznych w Polsce wciąż nie mają łatwo. Ładowarek przybywa, ale wciąż jest ich za mało. Tym bardziej że jednocześnie na ulicach pojawia się coraz więcej aut na prąd. Najnowsze informacje z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dają nadzieję, że rozwój infrastruktury trochę przyspieszył.
Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych
Do końca tego roku planowane jest uruchomienie kolejnych 38 stacji ładowania pojazdów elektrycznych wyposażonych łącznie w 82 punkty ładowania. Cztery z nich mają być udostępnione jeszcze w kwietniu.
To stacje na drodze ekspresowej S3 (woj. lubuskie): MOP (Miejsce Obsługi Podróżnych) Marwice Wschód i Marwice Zachód oraz na autostradzie A1 (woj. łódzkie): MOP Głowno Wschód i Głowno Zachód. Poniżej lista dokładnych lokalizacji z GDDKiA, gdzie mają pojawić się stacje ładowania do końca 2023 r.
Woj. kujawsko-pomorskie
Woj. lubuskie
Woj. łódzkie
Woj. małopolskie
Woj. mazowieckie
Woj. opolskie
Woj. podkarpackie
Woj. podlaskie
Woj. śląskie
Woj. świętokrzyskie
Woj. warmińsko-mazurskie
Woj. wielkopolskie
Woj. zachodniopomorskie
GDDKiA podkreśla, że w 2022 r. uruchomionych zostało dziewięć stacji ładowania pojazdów elektrycznych na MOP z czego: dwie w województwie kujawsko-pomorskim, trzy w woj. łódzkim, dwie w woj. śląskim oraz dwie w woj. warmińsko-mazurskim. Stacje zostały wyposażone łącznie w 20 punktów ładowania. Na MOP Niesułków ładowarki mają moc 350 kW.
Zobacz także