ZUS szykuje karę dla bezdzietnych. Nie masz dzieci - płacisz więcej [Waszym zdaniem]

Fot. Jakub Ociepa/AG
Z oryginalnym pomysłem wyszła wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Osoby mające córkę albo syna dostawałyby wyższą emeryturę. Kto za nią zapłaci? Ci którzy dzieci nie mają.


Mirosława Boryczka z ZUS powiedziała Gazecie Wyborczej, że jej zdaniem byłoby sprawiedliwie, gdyby osoby, które ponoszą "wyższe koszty" na rzecz społeczeństwa, bo mają dzieci, dostawały wyższe emerytury. A te które koszty ponoszą niższe, bo dzieci nie mają, na te emerytury by płacili.

Mamy, szczerze mówiąc, mieszane uczucia. Bo po pierwsze państwo palcem nie kiwnie, żeby osobom bezdzietnym pomóc mieć dzieci. In vitro nie jest refundowane z powodów polityczno - ideologicznych. Niepłodność jest leczona na koszt państwa tak jak wszystko: pierwszy wolny termin za rok. Adopcja to w Polsce nieustannie trudna i długotrwała sprawa. Poza tym posiadanie dzieci, jako ponoszenie ofiary i kosztu na rzecz społeczeństwa brzmi nieco dziwnie.

No ale może Wy uważacie inaczej. Jeśli tak - śmiało piszcie w komentarzach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki