Google rozpoczyna sprzedaż Google Glass. Zobacz, jak można się w nich poczuć [wideo]

Tak wygląda skok ze spadochronem w Google Glass.
Tak wygląda skok ze spadochronem w Google Glass. http://bit.ly/Y9nEaM
Nadszedł długo wyczekiwany przez fanów Google moment. Korporacja nie tylko pokazała kolejny film promujący produkt, ale także umożliwiła jego zamawianie.

Okulary Google pozwalają zobaczyć tzw. rozszerzoną rzeczywistość. Co to oznacza w praktyce? Popatrzcie:


To kolejny z filmów promujących najnowszy produkt giganta z Mountain View. Na filmie widać, że okulary pozwalają na rejestrowanie obrazu i dźwięku, robienie zdjęć, na życzenie wyświetlają temperaturę i prognozę pogody. Okulary Google pozwolą także od razu dzielić się nagraniami w internecie. Dodatkowo są zintegrowane z wirtualnym tłumaczem Google Translate, który pomoże na przykład podczas zagranicznych podróży.

Google po raz pierwszy udostępniło internautom okulary do testów (wcześniej, w cenie 1500 dol.) mogły je nabyć jedynie koncerny produkujące oprogramowanie. Niestety, póki co, Google Glass mogą zamówić tylko osoby przebywające w USA. Wystarczy, że do 27 lutego zamieszczą na Twitterze post z tagiem #ifihadglass. Na szerszą skalę okulary mają być udostępnione w 2014 roku.

Firmie w wypuszczeniu na rynek okularów nie przeszkodził nawet spór z innym elektronicznym gigantem. Apple w 2006 roku złożyło wniosek patentowy na podobną technologię.

źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...