Wszystko wydarzyło się środę rano (25 października) w jednej ze szkół średnich w Głogowie. Chwilę przed godziną 8:00 jedna z uczennic zasłabła. Miało to miejsce przed samym budynkiem szkoły. Na miejscu szybko zjawili się ratownicy medyczni. Reanimacja nie przyniosła jednak oczekiwanego skutku i dziewczynka zmarła.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Ratownicy informację o zgłoszeniu dostali chwilę przed godziną 8:00 i zaledwie 3 minuty później byli już na miejscu. Natychmiast przystąpili oni do reanimacji. Jak przekazała w rozmowie z portalem myglogow.pl Ewa Todorov, rzeczniczka Głogowskiego Szpitala Powiatowego: "o godz. 8:29 zespół ratownictwa medycznego przywiózł 14-letnią dziewczynkę po utracie przytomności przed szkołą".
Urzędniczka przekazała również, że akcję reanimacyjną podjętą przez zespół pogotowia kontynuowano na szpitalnym oddziale SOR. Podkreśliła, że uczestniczyło w niej wielu lekarzy, zarówno z intensywnej terapii, z oddziału chorób wewnętrznych, jak i anestezjologów.
– Naprawdę lekarze stawali na głowie. Jednak w trakcie reanimacji okazało się, że nastolatka ma bardzo chore serce. Prawdopodobnie wcześniej ta wada nie została zdiagnozowana – powiedziała Todorov.
Niestety, po kilkudziesięciu minutach reanimacji dziecko zmarło. Dokładną przyczynę jej śmierci ustali zaplanowana w najbliższych dniach sekcja zwłok
Śmierć 15-latka z cenionego liceum
Tragedia w liceum w Międzyrzeczu Wielkopolskim rozegrała się zaledwie dwa dni przed tragedią w Głogowie – w poniedziałek 23 października. Jego miejscem było cenione Liceum Ogólnokształcące im. Heliodora Święcickiego. 15-letni chłopak wyskoczył tam z okna. Został przewieziony do szpitala, w którym zmarł. Śledczy potwierdzili, że nastolatek próbował popełnić samobójstwo.
Jak podała "Gazeta Wyborcza", śledczy przejrzeli szkolny monitoring w celu ustalenia, gdzie w chwili tragedii znajdowali się pedagodzy i czy przypadkiem nie doszło do podżegania do samobójstwa.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Łukasz Gospodarek przekazał w rozmowie z "GW": "z uwagi na bardzo delikatny charakter sprawy nie będziemy informować na razie o szczegółach".
Jesteś w trudnej sytuacji, masz kryzys psychiczny?
– Telefon interwencyjny dla osób w trudnej sytuacji życiowej Kryzysowy Telefon Zaufania: wsparcie psychologiczne: 116 123 czynny codziennie od 14:00 do 22:00
– Całodobowe centrum wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 22 22
– Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
– Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, natychmiast zadzwoń pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.