Ostre słowa Kaczyńskiego zniechęcają wyborców

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński po raz kolejny w ostrych słowach krytykuje rząd - Stajemy się trzeciorzędnym krajem - ocenił prezes PiS wynik poniedziałkowego szczytu UE. Dziennikarze zastanawiają się, dlaczego Kaczyński używa tak ostrej retoryki.


Na dzisiejszej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński stwierdził, że nasz kraj nic nie uzyska, podpisując Pakt Fiskalny. -To skutek rezygnacji z jakichkolwiek zabiegów o wzmocnienie pozycji naszego kraju - ocenił przywódca największej partii opozycyjnej. Dodał również, że umowa sprowadza nas do trzeciorzędnej pozycji w Unii.

Konrad Piasecki
Dziennikarz RMF FM

Czemu JK ciągle mówi o tej kulturowej niższości rządu? To jest właśnie retoryka prowadząca PiS od klęski do klęski CZYTAJ WIĘCEJ

Kolejne ostre słowa byłego premiera ocenili dziennikarze. Na Twitterze Konrad Piasecki z RMF FM zastanawia się, dlaczego Prezes PiS używa tak ostrej retoryki. Twierdzi też, że głoszenie tak stanowczych tez przyczynia się do kolejnych niepowodzeń jego partii w wyborach. Przegrana w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych to szósta porażka wyborcza Prawa i Sprawiedliwości.

Agnieszka Burzyńska
Reporterka RMF FM

@KonradPiasecki To jest silniejsze od Niego? Wystarczyło popatrzeć na minę @AdamHofman . Nie była to mina szczęśliwego człowieka CZYTAJ WIĘCEJ

Reporterka RMF FM, Agnieszka Burzyńska zastanawia się, czy ta skrajna wręcz otwartość to nie przyrodzona cecha Jarosława Kaczyńskiego. Mówi też, że współpracownicy nie pochwalają niektórych ostrych wypowiedzi prezesa.


Przypomnieć warto kampanię prezydencką z 2010 roku, kiedy obserwowaliśmy bardzo łagodny wizerunek. Za namową autorów strategii wyborczej Kaczyński unikał ostrych wypowiedzi, złagodził też krytykę przeciwników politycznych. Nazwał wtedy Józefa Oleksego "lewicowym politykiem starszo-średniego pokolenia". Po przegranych o mały włos wyborach z partii odeszła grupa członków sztabu z szefową kampanii, Joanną Kluzik-Rostkowską na czele. Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, doc. dr. Ewa Pietrzyk Zieniewicz w rozmowie z NaTemat.pl wskazuje, że to jedna z przyczyn porażek PiS-u. -Kaczyński stracił doradców, a nowych jeszcze sobie nie wychował.

Konrad Piasecki
Dziennikarz RMF FM

Bliski JK polityk tłumaczył mi niedawno że prezesa "zabija szczerość". To co uważa, to mówi. Czasem czysto odruchowo. Inni skrywają odczucia CZYTAJ WIĘCEJ

Na potwierdzenie tezy Agnieszki Burzyńskiej Konrad Piasecki przytacza fragment swojej rozmowy z politykiem z otoczenia prezesa PiS.

- Wypowiedzi prezesa są obliczone na sposób myślenia sporej części Polaków. - uważa doc. Pietrzyk-Zieniewicz - Podszyte są naszym mocarstwowymi wspomnieniami, myśleniem romantycznym. Ale z drugiej strony myślenie każdego z nas jest mądrzejsze niż taka prosta roszczeniowość.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0"Kapelani zamiast personelu". Ten lekarz stworzył grupę, która tropi patologie w szpitalach
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Samsung 0 0Jak żyć szybko i nie zwariować? Oto gadżety, które ci w tym pomogą
0 0Będzie nowe państwo w Unii Europejskiej? Tusk dał zielone światło
0 0Poruszający apel Strzembosza. Chce od premiera męskiej decyzji ws. Ziobry