Masz ten produkt z Rossmanna w domu? Natychmiast zwróć go do sklepu
redakcja naTemat
15 maja 2024, 14:44·2 minuty czytania
Publikacja artykułu: 15 maja 2024, 14:44
Sklep z kosmetykami Rossmann wydał bardzo ważny komunikat dla klientów. Należy zwrócić jeden z produktów, który jest dostępny w ich ofercie. Chodzi o mleko dla małych dzieci.
Reklama.
Reklama.
Rossmann w swoim komunikacie podał, że w jednym ich produkcie wykryto poważne nieprawidłowości. Klienci nadal mogą mieć go w domu.
Pilny komunikat Rossmanna. Sprawdź, czy masz ten produkt w domu
"W wyniku działań urzędowych Państwowa Inspekcja Sanitarna stwierdziła niezgodność w jednej partii mleka następnego Bebilon PROfutura DUOBIOTIK 2 dla niemowląt po 6. miesiącu życia 800 g. W związku z tym została podjęta decyzja o wycofaniu z rynku jednej partii tego produktu – data ważności: 03.10.2025 (oznakowanie partii nadane przez producenta: 111302600), kod EAN: 8718117612543" – poinformował Rossmann w komunikacie, który napisano razem z producentem mleka – Nutricia Polska Sp. z o.o.
O tym mleku informował już także wcześniej GIS. Urząd podał na swojej stronie, że w wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto właśnie obecność Listeria monocytogenes w jednej, określonej partii mleka modyfikowanego dla niemowląt – po 6 miesiącu życia.
Nazwa produktu: Bebilon PROfutura DUOBIOTIK 2 dla niemowląt po 6. miesiącu życia 800g
Numer partii: 111302600
Najlepiej spożyć przed (data na dnie puszki): 03-10-2025
Producent: NUTRICIA POLSKA Sp. z o.o. ul. Bobrowiecka 8, 00-728 Warszawa
GIS podkreślił również, że firma Nutricia Polska Sp. z o.o. niezwłocznie podjęła działania, by wycofać tę partię produktu ze sprzedaży.
"Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z producentem prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie" – napisano w komunikacie.
GIS przestrzegał jednocześnie, że listerioza stanowi zagrożenie głównie dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością.
"Jej czynnikiem etiologicznym jest Listeria monocytogenes. Bakterie Listeria wydalane są z kałem zakażonych zwierząt. Są one szeroko rozpowszechnione w środowisku, a ogniska zatruć pokarmowych przez nie wywoływane są rejestrowane na całym świecie" – wyjaśniono.
Co ważne, do zakażenia człowieka dochodzi na skutek bezpośredniego kontaktu z wydalinami i wydzielinami zakażonego zwierzęcia (m.in. bydła, owiec, kóz, drobiu), bądź też przez spożycie skażonej żywności.
Jeśli dojedzie do zachorowania, chorobę leczy się antybiotykami.