Chorwacja powoli żegna się z Euro 2024? Albania zabrała jej punkty w 95. minucie

Marek Deryło

19 czerwca 2024, 17:17 · 1 minuta czytania
W pierwszym meczu Chorwacja przegrała z Hiszpanią 0:3. Z Albanią przegrywała do 74. minuty 0:1, ale strzeliła dwa gole i wydawało się, że uciekła spod topora. A jednak Albańczycy wyrównali w piątej minucie doliczonego czasu gry!

19 czerwca 2024, 17:17 • 1 minuta czytania
Chorwacja tylko zremisowała z Albanią 2:2. Fot. ODD ANDERSEN/AFP/East News

Chorwacja po dwóch kolejkach Euro 2024 ma na koncie jeden punkt i przed sobą mecz z Włochami (oni w pierwszej kolejce pokonali Albanię 2:1). Jeśli nie wygra, odpadnie z turnieju. A faworytem nie będzie.

Dzisiaj Albańczycy strzelili Chorwatom gola już w 11. minucie, bramkę zdobył strzałem głową Qazim Laci. Po tym "Vatreni" nie potrafili wyrównać aż do 74. minuty.

Powrót Chorwatów i odpowiedź Albanii

Dopiero wtedy ładną ich akcję wykończył Andrej Kramarić. Dwie minuty później chorwaccy kibice mogli odetchnąć – po bramce samobójczej Klausa Gjasuli było już 2:1 dla ich reprezentacji.

Mogli pomyśleć, że tego zwycięstwa tak doświadczeni piłkarze już nie wypuszczą. Ale wypuścili. W 95. minucie strzelił dla Albanii ten, który wcześniej zdobył bramkę samobójczą – Klaus Gjasula.

Chorwaci i Albańczycy po dwóch meczach mają po jednym punkcie (Chorwacja przegrała z Hiszpanią, Albania z Włochami). Włosi i Hiszpanie mają po trzy punkty, ich mecz jutro o 21.