Nie żyje Krzysztof Banaszyk, który najbardziej zasłynął dzięki roli w serialu "Samo życie". Informację o jego śmierci przekazał Związek Zawodowy Aktorów Polskich. Aktor miał zaledwie 54 lata. Nie podano przyczyny jego śmierci.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Informację o śmierci Krzysztofa Banaszyka podał na Facebooku Związek Zawodowy Aktorów Polskich.
Nie żyje aktor Krzysztof Banaszyk
"Dotarła do nas bardzo przykra wiadomość. Odszedł Krzysztof Banaszyk – wieloletni członek ZZAP oraz członek Zarządu Głównego ZZAP w kilku kadencjach. Dziękujemy Krzysztofie za Twój wkład w rozwój Związku Zawodowego Aktorów Polskich. Spoczywaj w pokoju [*]" – czytamy w mediach społecznościowych.
Także Związek Zawodowy Twórców Dubbingu pożegnał aktora. "Drogie Koleżanki i Koledzy. Dotarła do nas straszna wiadomość. Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że nie ma już z nami wybitnego aktora i naszego cudownego kolegi Krzysia "Banana" Banaszyka. To nieodżałowana strata i ogromny cios w serce, dla całej Związkowej, Dubbingowej i lektorskiej społeczności. Ciężko będzie się z tym pogodzić. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi. Dziękujemy Krzysiu za to co nam zostawiłeś, lecz odszedłeś od nas zdecydowanie za wcześnie – napisano.
Banaszyk był znany z wielu popularnych w Polsce seriali
Krzysztof Banaszyk urodził się 23 marca 1970 roku. Ukończył studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
W latach 90. związany był z Teatrem Polskim w Poznaniu oraz łódzkim Teatrem Nowym. Grał również w serialach telewizyjnych takich jak "Samo życie" "Na dobre i na złe", "39 i pół" oraz "Klan".
Podkładał także głos w bajkach. Był m.in. Otisem w "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra", Simbą w "Królu Lwie II: Czas Simby" oraz Modliszką w filmach z serii "Kung Fu Panda". Nie podano przyczyny jego śmierci.
– Bogumiła Wander odeszła we wtorek. Wcześniej długo zmagała się z poważną chorobą – powiedział w rozmowie z Onetem syn spikerki TVP i prezes firmy Group One, Marek Żołędziowski.
Od lat 70. XX wieku Wander była związana z Telewizją Polską – TVP1 i TVP 2. Była tam spikerką, prezenterką oraz konferansjerką. Prowadziła także największe polskie festiwale muzyczne w Opolu i w Sopocie. Była nawet nazywana "najpiękniejszą spikerką z Woronicza". Karierę zakończyła w 2003 roku. W ostatnich latach chorowała na Alzheimera.
Absolwentka dziennikarstwa na UMCS i Uniwersytecie Warszawskim. Przez kilka lat związana z Polską Agencją Prasową. Obecnie reporterka newsowa w naTemat.pl.