Prof. Mirosław Kurkowski zaginął.
Nagłe zaginięcie profesora warszawskiej uczelni. Fot. UKSW/Facebook
Reklama.

Profesor UKSW zaginął. Zostawił żonie tajemniczą kartkę

Jak podaje policja w Częstochowie, komisariat Policji w Blachowni poszukuje zaginionego Mirosława Kurkowskiego, który opuścił miejsce zamieszkania i ostatni raz kontaktował się telefonicznie z rodziną trzeciego grudnia.

"53- letni mężczyzna wyjechał z miejsca zamieszkania pojazdem marki Mitsubishi Outlander koloru beżowego i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania. Ostatni kontakt telefoniczny z zaginionym był 3 grudnia 2024 roku około godziny 10" – podały służby w komunikacie.

Prof. Mirosław Kurkowski. Rysopis zaginionego:

  • wiek z wyglądu 55 lat,
  • wzrost około 190 cm, 
  • krępa budowa ciała,
  • włosy krótkie, ciemne,
  • oczy brązowe.
  • W chwili zaginięcia ubrany był w czarną kurtkę zimową, czarne zimowe obuwie, ciemne spodnie typu jeans. Mężczyzna może poruszać się pojazdem marki Mitsubishi Outlander koloru beżowego.

    logo

    "Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu, lub w ostatnim czasie widział zaginionego, proszony jest o kontakt z Policją pod numerem 112 lub 47 858 0610" – prosi policja.

    Post w tej sprawie dodała też jego uczelnia."Do tej pory nie nawiązał kontaktu z bliskimi ani nie powrócił do miejsca zamieszkania. [...] Pan Mirosław przemieszcza się ciemnoszarym samochodem marki Mitsubishi Outlander o numerze rejestracyjnym SCZ 7534A" – czytamy na Facebooku UKSW.

    Ostatnie logowanie jego telefonu miało miejsce w nocy z trzeciego na czwartego grudnia w okolicy wsi Długi Kąt. Obecnie jego telefon jest nieaktywny.

    Mężczyzna zostawił żonie krótką informację

    Głos w sprawie zabrała też jego żona. Mąż poinformował ją o swoim wyjściu. – Sąsiedzi go widzieli i potwierdzili, że wrócił. Zostawił w domu laptop i książki, zjadł coś, a także napisał kartkę z informacją, że wychodzi "na miasto" – przekazała w piątek wieczorem Katarzyna Kurkowska.

    Mirosław Kurkowski jest profesorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. To dziekan wydziału matematyczno-fizycznego.

    ***

    Znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem? Pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

    800 70 22 22 – Całodobowe centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym

    800 12 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (całodobowy)

    116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (całodobowy)

    116 123 – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych (czynny codziennie od 14:00 do 22:00)

    112 – numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia

    Czytaj także: