Reklama.
W 1984 r. wydawało się, że Pierson zakończy życie w wieku zaledwie 22 lat. Wtedy bowiem została potrącona przez samochód kierowany przez pijanego kierowcę. Obrażenia, jakich doznała, były bardzo poważne. Rozpędzone auto uszkodziło wiele organów wewnętrznych i połamało 104 kości. Przez 18 miesięcy przyszła businesswoman przebywała w śpiączce. Kiedy leżąc na szpitalnym łóżku doznała ataku serca, sytuacja pozornie stała się beznadziejna. Zawał, paradoksalnie, pomógł jednak Pierson. Doprowadził bowiem do jej przebudzenia.
Po odzyskaniu przytomności kobieta ważyła niecałe 30 kg, nie widziała oraz nie była w stanie chodzić, jeść i mówić. Nie poddała się jednak. Po przejściu ponad 50 operacji, podczas których wstawiono jej m.in. sztuczne oko, plastikowy nos i nowe kości, Pierson mogła wrócić do życia poza murami szpitala. Tam, gdy tylko odzyskała wzrok, postanowiła spróbować swoich sił w branży informatycznej, wykorzystując umiejętność programowania, którą zdobyła podczas służby w marines, oraz swoje zainteresowanie neurobiologią.
Początkowo Pierson pełniła funkcję dyrektor ds. technologii w Seattle Public Schools, gdzie stworzyła program "The Source", który ułatwiał nauczycielom i uczniom komunikowanie się. Na jego bazie powstał jej pierwszy start-up SynapticMash. Pierson sprzedała go w 2010 r. za 10 mln dolarów. Transakcję sfinalizowała przez komunikator Skype 15 minut po zakończeniu jednej z operacji, którym wciąż musi się od czasu do czasu poddawać.
Zobacz też: Nie widzi od urodzenia, lecz nie chce odzyskać wzroku."Strasznie by mnie to wszystko męczyło"
Zobacz też: Nie widzi od urodzenia, lecz nie chce odzyskać wzroku."Strasznie by mnie to wszystko męczyło"
Aktualnie Pierson jest dyrektorem generalnym start–upa Pierson Labs, który założyła wespół z Nelsonem Gonzálezem. W projekcie uczestniczy też jej długoletnia partnerka Debra Chrapaty, była dyrektor działu informatycznego firmy Zynga. Siedziba Pierson Labs, które zatrudniają obecnie 20 osób, znajduje się w Palo Alto. Obecnie firma skupia się przede wszystkim na tworzeniu programu Declara, który ma pomagać nauczycielom w przeprowadzaniu bardziej spersonalizowanych lekcji oraz zapewniać obsługę szkoleń. Pracuje także nad aplikacjami przeznaczonymi dla urządzeń mobilnych.
źródła: Business Insider, StartOut