
W połowie lat 80. Gene Hackman, który właśnie rozwodził się z pierwszą żoną, Faye Maltese, spotkał Betsy Arakawę w Los Angeles. Arakawa, utalentowana pianistka urodzona na Hawajach na początku lat 60., przeniosła się do Kalifornii, by rozwijać swoją karierę muzyczną. Aby dorobić, podjęła pracę w siłowni, którą Hackman często odwiedzał. To właśnie tam się poznali.
Gene Hackman i Betsy Arakawa byli świetnym małżeństwem mimo 32-letniej różnicy wieku
Ich relacja z czasem przerodziła się w głębokie uczucie – i to pomimo dużej różnicy wieku. W momencie ślubu w 1991 roku Hackman miał bowiem 61 lat, a Arakawa 30. Aktor miał już również trójkę dzieci z pierwszego małżeństwa: Christophera Allena, Elizabeth Jean i Leslie Anne. Jego najstarszy syn był zaledwie o rok starszy od nowej wybranki ojca.
Jednak mimo że wielu krytykowało ich związek i nie prognozowało im długiego małżeństwa, ich relacja okazała się trwała i harmonijna. Para unikała blasku fleszy i prowadziła spokojne życie z dala od Holywood. Osiedlili się w Santa Fe w Nowym Meksyku, a imponująca posiadłość, którą stylowo zaprojektowała Arakawa, stała się ich azylem.
Arakawa była nie tylko żoną Hackmana, ale także jego największym wsparciem, zwłaszcza gdy aktor w 2004 toku zdecydował się na zakończenie kariery filmowej i poświęcił się pisaniu. Partnerka czynnie pomagała mu przy jego powieściach, była ich redaktorką i pierwszą czytelniczką.
Gene Hackman nie żyje. Zmarł razem z żoną Betsy Arakawą i psem
26 lutego 2025 roku Gene Hackman i Betsy Arakawa zostali znalezieni martwi w swoim domu w Santa Fe. Hackman miał 95 lat, a Arakawa 63. Zmarli razem, a u ich boku znajdował się także ich ukochany pies. Jak podkreślił szeryf hrabstwa Santa Fe, nie znaleziono śladów przestępstwa i wykluczono udział osób trzecich, a przyczyna ich śmierci pozostaje na razie nieznana.
Gene Hackman był jednym z najwybitniejszych amerykańskich aktorów, zdobywcą Oscarów za role we "Francuskim łączniku" i "Bez przebaczenia". Jego kariera trwała ponad cztery dekady, a na ekranie imponował wszechstronnością. Wystąpił w kultowych filmach, takich jak "Rozmowa", "Superman", "Missisipi w ogniu" i "Royal Tenenbaums".