Czytanie i zdolności matematyczne siedmiolatka to gwarancja sukcesu w dorosłym życiu

Czytanie i zdolności matematyczne siedmiolatka to gwarancja sukcesu w dorosłym życiu
Czytanie i zdolności matematyczne siedmiolatka to gwarancja sukcesu w dorosłym życiu Shutterstock.com
Jeśli chcesz wiedzieć, które dzieci osiągną sukces w dorosłym życiu, sprawdź jak sobie radzą w wieku siedmiu lat. Naukowcy w 50-letnich badaniach odkryli, że zdolności matematyczne oraz sprawność u siedmiolatka pozwalają określić przyszły statut społeczno-ekonomiczny dziecka.


Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Edynburgu w Szkocji wskazują, że zdolności matematyczne i umiejętność czytania u siedmiolatka wiążą się ze statusem społeczno-ekonomicznym, jaki dziecko osiągnie nawet kilkadziesiąt lat później.

Zdaniem naukowców, dzieci posiadające większe zdolności matematyczne oraz silniej rozwiniętą umiejętność czytania będą w przyszłości osiągały wyższe dochody oraz czekają ich lepsze warunki mieszkaniowe. To właśnie na nie czekają także lepsze miejsca pracy.

– Te wyniki pokazują, że podstawowe umiejętności wyniesione z dzieciństwa, niezależnie od tego jak bardzo jesteśmy inteligentni, czy też jak długo się uczyliśmy, będą miały wpływ na całe nasze życie – stwierdzili autorzy badania Stuart Ritchie i Timothy Bates.

Badania oparto na wynikach badań Narodowego Studium Rozwoju Dziecka, na próbie 17 tysięcy mieszkańców Anglii, Szkocji i Walii na przestrzeni 50 lat.

Mali geniusze, czyli jak wychować drugiego Einsteina

Czteroletnia Brytyjka właśnie została przyjęta do klubu Mensa, zrzeszającego najbardziej inteligentnych ludzi na świecie. Przed rokiem tego samego wyczynu dokonała ledwie dwuletnia dziewczynka. Jak to się dzieje, że tak małe dziecko może być geniuszem na miarę Alberta Einsteina? CZYTAJ WIĘCEJ


źródło: livescience.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Pewne zwycięstwo PiS. Utrzymuje rząd z jeszcze większym poparciem
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud