"Afera zbożowa" na Wykop.pl. Użytkownicy walczą z administratorami serwisu

Wykopem wstrząsnęła "afera zbożowa"
Wykopem wstrząsnęła "afera zbożowa" Zrzut ekranu z Wykop.pl
"Słabe uprawy zboża w Zambii", "Jak chronić uprawy zbóż?", "Uprawa zboża, jaki nawóz wybrać?". Od soboty na Wykopie mówi się tylko o jednym – o zbożu. Dlaczego internauci zmienili jeden z najpopularniejszych polskich serwisów społecznościowych w kopalnię wiedzy o roślinach uprawnych? Wszystkiemu winien jest konflikt zaistniały między administratorami i użytkownikami portalu.

Jeszcze kilka dni temu Wykop.pl był Wykopem – miejscem, gdzie internauci polecali sobie przeróżne – najciekawsze według nich – materiały. Niestety niewiele z tego zostało, bo w ciągu kilkudziesięciu godzin portal zmienił się w kompendium wiedzy o... zbożu. Czemu? To efekt tzw. "afery zbożowej". Ale od początku...

Z informacji podanych przez serwis Gadzetomania.pl wynika, że przyczyną wybuchu afery było zachowanie administratorki Wykopu, która posługuje się pseudonimem Elfik32. Jeden z użytkowników portalu zamieścił w sobotę wpis zawierający odnośnik do komentarza, jaki Elfik32 opublikowała trzy lata temu.

Wypowiedź administratorki była dość kontrowersyjna, więc sama zainteresowana usunęła kierujący do niej wpis i ukarała jego autora banem. Decyzja ta nie spodobała się niektórym użytkownikom. W ramach zemsty zaczęli oni przypominać inne niefortunne komentarze Elfiki. Odwet internautów jeszcze bardziej rozzłościł administratorkę, czego efektem były kolejne bany.


Te doprowadziły do zaostrzenia konfliktu. Wśród umieszczanych przez internautów treści znajdowały się już nie tylko kompromitujące wypowiedzi Elfiki, ale i jej nagie zdjęcia, które niegdyś wypłynęły do sieci. W końcu celem użytkowników stał się ogół władz portalu. Erotyczne fotografie administratorki wykonano na tle rosnącego zboża, więc internauci podchwycili ten rolniczy motyw i uczynili z niego narzędzie służące zemście za niesprawiedliwe traktowanie ich przez administrację Wykopu.

Kroki zmierzające do rozwiązania "afery zbożowej" podjął już dyrektor operacyjny portalu Michał Białek, który skierował do protestujących użytkowników specjalny komunikat. – Rozumiem Was, bo czujecie, ze niektóre z banów użytkownicy mogli otrzymać niesłusznie. Nie wykluczam takiej sytuacji. Możliwym jest, że z uwagi na emocjonalny charakter sprawy, nasza moderacja popełniła błędy. Jeżeli tak było, zobowiązuje się, że bany zostaną cofnięte, a użytkownicy w imieniu moderacji przeproszeni. Nie będę jednak tolerować akcji, które maja na celu szykanowanie jakiegokolwiek użytkownika, niezależnie od funkcji – napisał Białek.

Wszystko o internecie w naTemat:


Czytaj także:

Szef Wykopu uspokaja po kupieniu serwisu przez Allegro: Użytkownicy odczują tyko poprawę jakości

źródło: Gadzetomania.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...