Polski Totalizator robi wrażenie w Europie. Branża dostrzega prezesa Szpila

Wojciech Szpil, prezes Totalizatora Sportowego
Wojciech Szpil, prezes Totalizatora Sportowego
Szef Totalizatora Sportowego Wojciech Szpil ma duże szanse, żeby wejść do władz European Lotteries & Toto Association, czyli stowarzyszenia firm - operatorów loterii. Byłby to jego i polski sukces. Totalizator należy do Skarbu Państwa. EL&TA to wpływowa europejska organizacja. Od ponad roku uważnie patrzy ona na to, co dzieje się nad Wisłą.


Wojciech Szpil ma szansę na wejście do władz z kilku powodów. Jednym z nich są świetne wyniki Totalizatora Sportowego. Spółka miała najwyższy wzrost sprzedaży spośród spółek prowadzących loterie i gry liczbowe w Europie (15%). Dlatego władze organizacji zaczęły patrzeć na to, co dzieje się w Polsce. Stowarzyszenie ma swój kongres w Tel Awiwie na początku czerwca.

Prezes Szpil powiedział, że wielkim wyróżnieniem jest już sam fakt, że może kandydować do Komitetu Wykonawczego. Cieszy się, że międzynarodowa organizacja zauważyła i doceniła potencjał polskiego Totalizatora i starania jego zarządu.

Polski Totalizator jest dziś liderem europejskiego rynku pod względem dynamiki przychodów oraz pod względem dotacji. Pieniądze z każdego zakładu trafiają na cele społeczne - między innymi na sport i kulturę. W zeszłym roku Totalizator przeznaczył na te cele najwięcej w Unii Europejskiej. Było to 101% GGR (Gross Gambling Revenue – przychody minus wszystkie koszty i podatek). Średnia dla 27 krajów Unii wyniosła 68%. Polski wynik jest znakomity w porównaniu z krajami naszego regionu. Było to odpowiednio: Słowacja 51%, Litwa 27%, Rumunia 20%.

Jeśli Polak trafi do władz EL&TA, to z pewnością umocni to pozycję Polski. Wojciech Szpil jest prezesem Totalizatora od grudnia 2012 roku. Wcześniej był członkiem zarządu spółki odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Radziecki sprzęt i brak śpiworów. Żołnierz opisuje, co zobaczył w wojsku: "Nie wiedziałem, że jest aż tak źle"
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"