Zamachy, strach i propaganda. Ekspert mówi, jak jest naprawdę z terroryzmem w Europie
Przez wiele lat tematy związane z bezpieczeństwem dominowały w europejskiej debacie publicznej. Doniesienia o incydentach, alarmach i napięciach społecznych budowały poczucie niepewności. Dziś temat ten pojawia się znacznie rzadziej, ale czy oznacza to, że sytuacja rzeczywiście się zmieniła? W tej "Godzinie Rozkminy" Bartosz Migas rozmawia z dr. Andrzejem Kozłowskim, ekspertem ds. bezpieczeństwa.
Jak powstaje poczucie zagrożenia w przestrzeni medialnej? Dlaczego narracje o bezpieczeństwie były tak skuteczne? Czy Europa faktycznie była szczególnie narażona na poważne incydenty i co zmieniło się po osłabieniu międzynarodowych struktur ekstremistycznych?
Bartosz Migas w rozmowie z dr. Andrzejem Kozłowskimdlaczego w "Godzinie Rozkminy" pyta też, czym różnią się działania hybrydowe od klasycznych zagrożeń bezpieczeństwa i czy Polska jest systemowo przygotowana na sytuacje kryzysowe. To spokojna, analityczna rozmowa o mechanizmach, danych i długofalowych konsekwencjach, bez epatowania przemocą i bez sensacyjnych uproszczeń.
