Justin Bieber dołączył do Leonardo DiCaprio. Polecą w kosmos z Virgin Galactic

Leonardo DiCaprio i Justin Bieber polecą w kosmos na pokładzie statku Richarda Bransona
Leonardo DiCaprio i Justin Bieber polecą w kosmos na pokładzie statku Richarda Bransona Fot. shutterstock.com
Wciąż powiększa się lista gwiazd, które polecą w suborbitalny lot na pokładzie statku kosmicznego firmy Virgin Galactic. Sir Richard Branson poinformował na Twitterze, że do grona przyszłych astronautów dołączył właśnie Justin Bieber. Na wysokość ponad 100 km wzbić mają się także Leonardo DiCaprio i Ashton Kutcher.


Firma Virgin Galactic, której właścicielem jest należąca do Bransona Virgin Group, planuje uruchomić komercyjne loty suborbitalne już w 2014 roku, choć nie podaje oficjalnej daty pierwszego startu. Zapisy na miejsca w statkach kosmicznych typu SpaceShipTwo prowadzone są już od kilku lat.

Aby zostać prywatnym astronautą, należy wpłacić 250 tysięcy dolarów i cierpliwie czekać na swoją kolej. Lista chętnych liczy bowiem ponad 600 nazwisk, a statki typu SpaceShipTwo (Virgin Galactic ma mieć przynajmniej pięć sztuk) mogą zmieścić na pokładzie tylko sześciu pasażerów i dwóch pilotów. Swój udział w kosmicznym locie potwierdzili już m.in. Justin Bieber, Leonardo DiCaprio, Ashton Kutcher i Scooter Braun. Plotki mówią, że nietypową wycieczką zainteresowani są także Tom Hanks, Katy Perry, Brad Pitt oraz Angelina Jolie.Statki typu SpaceShipTwo, które startować będą w powietrzu, odczepiając się od statku matki WhiteKnightTwo, mają się wzbijać się na wysokość około 110 km n.p.m. Będą więc przekraczać tzw. linię Karmana – uważaną za granicę oddzielającą atmosferę ziemską od przestrzeni kosmicznej. Pasażerowie przez kilka minut będą doświadczać stanu nieważkości.

źródło: BBC
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...