Dotykowe okna
Koreańska firma za priorytet uznaje rozwój gałęzi procesorów oraz pamięci flash. Samsung do listy priorytetów zamierza jednak dodać kilka pozycji. W związku z tym planuje zainwestować w najbliższym czasie 41,5 miliarda dolarów w rozwój fabryk i inwestycje w rozwój nowych technologii.
Rozwój dotyczyć ma miedzy innymi ekranów OLED oraz oprogramowanie nowej generacji. Pośród rokujących gałęzi znajdują się także przezroczyste ekrany dotykowe, mogące na przykład służyć za interaktywne okna w naszych domach:
Skok w 1988, skok teraz
Wielkim przełomem dla Samsunga, nakreślającym jej przyszłą strategię i w największym stopniu decydującym o dzisiejszym sukcesie, był rok 1988. Wtedy firma wykształciła trzy priorytetowe założenia: urządzenia domowe, komunikacja i półprzewodniki (głównie procesory i pamięć). Dwadzieścia pięć lat później firma w każdym z tych dziedzin odniosła sukces. Oferuje niemal każdy rodzaj urządzenia domowego użytku, dominuje na rynku komunikacji oraz jest największym wytwórcą podzespołów elektronicznych na świecie (głównie procesory i pamięci flash).
Ile Samsunga w iPhonie
Firma dostarcza pamięci wszystkim producentom telefonów przenośnych, dużej części z nim sprzedaje procesory. Największym klientem Samsunga jest firma Apple, która co roku robi u koreańskiego dostawcy zakupy na prawie 7,8 mld dol. Podzespoły koreańskiej firmy stanowią na przykład 26 procent telefonu Apple. Jest to między innymi procesor, pamięć operacyjna, pamięć flash, pamięć RAM a więc kwintesencja urządzenia.
Rząd koreański zabronił LG inwestować
W 1988 roku inna koreańska firma - LG (Goldstar), również planowała rozwój na obszarze półprzewodników. Pod naciskiem władz wycofała się jednak ze swoich planów. Rząd uważał, że inwestycje ze strony LG osłabią obie firmy. Dzisiaj Samsung jest największym producentem pamięci na świecie.
Najciekawsze technologie zaprezentowane na CES2012 przez Samsunga (po angielsku):