![Internauci po przerwaniu wykładu Baumana: NOP to zagrożenie dla demokracji. [Wyniki sondy]](https://m.natemat.pl/6a230dc1148488af3e68e8d19624d406,1920,0,0,0.webp)
Wyniki sondy naTemat nie pozostawiają wątpliwości. Nie ma wśród Was zgody na takie zachowania, jak wczorajsze wtargnięcie na wykład Zygmunta Baumana. 70 proc. spośród ponad dwóch i pół tysiąca biorących udział w sondzie stwierdziło, że Narodowe Odrodzenie Polski to zagrożenie dla demokratycznej Polski.
"Raz sierpem, raz młotem, czerwoną chołotę" – krzyczeli wczoraj młodzi prawicowcy, którzy w brutalny sposób przerwali wrocławski wykład światowej sławy filozofa Zygmunta Baumana. Prezydent Wrocławia powiedział wprost, kim są dla niego nieproszenie goście: "To nacjonalistyczna hołota".
Równie dużą niechęć do takich zachować ONR-owców wykazali internauci, którzy wzięli udział w sondzie opublikowanej w naTemat.
Aż 70 proc. biorących udział (1767) wskazało, że Narodowe Odrodzenie Polski to "poważne zagrożenie. Władze Polski muszą się z nim jak najszybciej uporać". 15 proc. respondentów stwierdziło, że trudno odpowiedzieć, na ile ONR jest zagrożeniem, ale trzeba ich obserwować i reagować. Również 15 proc. uważa, że "Chłopaki się nudzą i wariują. Państwo nie ma tu nic do roboty".

Także w komentarzach pod naszą sondą wiele osób nie potrafiło opanować emocji. – Bardzo dobrze ujął to prezydent Dutkiewicz. Tą hołotę należy zwalczać, bezwzględnie – napisał komentator Tomasz. Podobnych wypowiedzi było jednak znacznie więcej.
Ewa
Czytaj także:
