John Godson: Widziałem wskrzeszenia. Osoby martwej, po wypadku samochodowym

John Godson w "Kropce nad i" u Moniki Olejnik: Widziałem wskrzeszenia
John Godson w "Kropce nad i" u Moniki Olejnik: Widziałem wskrzeszenia Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Monika Olejnik gościła w swoim programie "Kropka nad i" posła PO Johna Godsona i europosłankę SLD Joannę Senyszyn. Rozmawiali o księdzu Bashobora, który na Stadionie Narodowym ma masowo uzdrawiać ludzi. O księdzu mówi się, że wskrzesił już 27 osób. John Godson przyznał w programie, że widział przypadek wskrzeszenia.


Ksiądz Bashobora będzie miał wielki występ na Stadionie Narodowym. Znany jest jakos uzdrowiciel i wskrzesiciel – oczywiście, katolicki. Już w maju niemal połowa wejściówek na to wydarzenie była wyprzedana. W swoim programie pytała o to Monika Olejnik.

Poseł John Godson od razu przyznał, że jako chrześcijanin wierzy we wskrzeszenia, bo mówi o tym Biblia. - Jezus powiedział, że każdy, kto będzie wierzył, zrobi to samo a nawet więcej – przekonywał członek PO.

Joanna Senszyn, oczywiście, dziwiła się, że Godson w to wierzy. - Bo zgodnie z doktryną w Kościele takie cuda muszą przecież być uznane, zatwierdzone – oponowała europosłanka. Na co Monika Olejnik odpowiedziała jej, że biskup i zwierzchnik Bashobory uznał te "cudy".

Największy cud tutaj to cud finansowy – zmieniła szybko temat Senyszn. I kontynuowała: - Na zaproszenie abp Hosera przyjeżdża ksiądz, wynajęty jest Stadion, będzie dochód milion, może półtora miliona złotych dla Kościoła, ale poprzez oszustwo nie zostanie zapłacony podatek, bo ta impreza quasi-cyrkowa nazywa się rekolekcjami, chociaż jedynym elementem rekolekcji będzie tam zbieranie na tacę – krytykowała wydarzenie na Narodowym Senyszyn. Na argument, że stadion przynajmniej zarobi, odpowiedziała: - Ale państwo nie zarobi, a powinno zarobić te 18 proc podatku od działalności gospodarczej. Do tego na zewnątrz ochrona na 60 tys. osób, za którą my musimy zapłacić, bo to będzie policja.


Z kolei Godson przekonywał, że albo jest się chrześcijaninem i wierzy się w Biblię – a tym samym wskrzeszenia – albo się w ogóle nie wierzy. Na stwierdzenie Moniki Olejnik, że chyba w prawdziwym życiu nie ma wskrzeszeń, poseł PO odparł: "Ja sam trochę widziałem" Na pytanie, czy naprawdę był świadkiem wskrzeszenia, odpowiedział, że tak i opisał sytuację, jak osoba martwa – po wypadku samochodowym – leżała trzy dni w kostnicy i on widział jej zmartwychwstanie podczas ewangelickiej modlitwy. - To jest udokumentowane – podkreślał poseł.

Joanna Senyszyn odparła, że takie przypadki, kiedy ktoś wraca ze stanu śmierci klinicznej, się zdarzają i bywają uzasadnione. - Ale doktryna kościoła mówi dokładnie, że człowiek nie może wskrzeszać i uzdrawiać, bo to tylko Bóg może. Więc może ten ksiądz Bashobora uważa się za Boga – atakowała eurodeputowana. Na co John Godson odpierał, że Bóg może robić to przez innych ludzi.

Europosłanka SLD miała jednoznaczną ocenę całego wydarzenia na Stadionie Narodowym. - Uważam, że to wielkie oszustwo, za które w dodatku polski kościół bierze duże pieniądze. To takie katolickie wcielenie kaszpirowskiego, na jego seanse też tłumy przychodziły, byli różni uzdrowiciele. Polacy lubią ten rodzaj rozrywki – oceniała Senyszyn. Jak zaznaczyła, jej zdaniem to szkodliwe, bo wiele osób, które mają nadzieję na wyzdrowienie z ciężkich chorób, rezygnują z tradycyjnych metod leczenia i udają się do uzdrowiciela i w ten sposób sobie szkodzą.

Na ten brak wiary w uzdrowienia i wskrzeszenia John Godson także miał odpowiedź. - Zaskakuje mnie, ile jest wątpliwości i niewiary w Europie, w Afryce są zupełnie inne wartości duchowe. Mogę podrzucić kilka filmów ludzi uzdrowionych, ślepych, którzy potem widzieli. W Afryce to normalność, że się wierzy w takie rzeczy, a w Europie ludzie wszystko krytykują i wątpią, jak czegoś nie rozumieją – odpierał poseł Platformy. Jednak na stwierdzenie Joanny Senyszyn, że przecież ludzie w Afryce żyją o wiele krócej i częściej umierają, Godson odpowiedział tylko: - Chodziło mi o to, że wierzą w takie rzeczy, a nie że dzięki temu nie umierają.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Przestajemy zwracać uwagę na cenę i smak. Zaczyna się liczyć co innego
Zysk 0 0Mówią, że to polska "Gra o tron". Za nami premiera kolejnej części piastowskiej sagi
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
0 0"Chętnie przeproszę". Dziwny wpis kobiety, która oskarżyła Grodzkiego
0 0Marszałek Grodzki odpowiada na materiał TVP. Mówi o "drodze sądowej"
FELIETON MICHALIK 0 030-krotność ZUS, czyli tak PiS chce karać za rozum i kwalifikacje
INN:Poland 0 0ZUS vs. przedsiębiorcza matka: 9 lat składek to za mało, by pójść na zwolnienie
0 0Lewica pod rękę z PiS i przeciw Gowinowi. Słowa Zawiszy zaskakują
0 0"Nikt nigdy nie pytał". Kandydat na ministra o braku wyższego wykształcenia
0 0Jest szczepionka przeciwko eboli. Na razie może eksperymentalnie pomóc w zwalczeniu epidemii
0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie