Papież Franciszek ma odwiedzić Polskę. Pielgrzymka w 2016 roku

Papież Franciszek ma przyjechać do Polski w 2016 roku
Papież Franciszek ma przyjechać do Polski w 2016 roku Fot. CatholicTV / youtube.com
W marcu, zaraz po zakończeniu konklawe, Bronisław Komorowski w oficjalnym liście zaprosił nowo wybraną głowę Kościoła do Polski. Tygodnik "Wprost" ustalił nieoficjalnie, że papież Franciszek przystał na prośbę polskiego prezydenta. Pielgrzymka nad Wisłę ma się odbyć w 2016 roku.

Głównym punktem pielgrzymki papieża Franciszka do Polski ma być udział w Światowych Dniach Młodzieży. Wprawdzie Stolica Apostolska nie ogłosiła jeszcze, gdzie młodzi katolicy spotkają się w 2016 roku (w grę wchodzą cztery kraje: Polska, Korea Południowa, Wielka Brytania i Łotwa), ale Papieska Rada ds. Świeckich miała już dokonać wyboru. Nieoficjalne ustalenia mówią, że za trzy lata Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie.

Według "Wprost" Konferencja Episkopatu Polski ma nadzieję, że Franciszek nie ograniczy swojej wizyty wyłącznie do Krakowa. Biskup Rzymu miałby także uczestniczyć w obchodach 1050. rocznicy chrztu Polski, spotykając się w Warszawie z najwyższymi władzami państwa i dokonując poświęcenia Świątyni Opatrzności Bożej. Papież miałby także pojechać do Poznania.

Znaczenie pielgrzymki do Polski byłoby tym większe, że papież Franciszek zdaje się nie przepadać za długimi wyprawami. Choć jego pontyfikat rozpoczął się 13 marca 2013 roku, to nie odbył on dotąd ani jednej podróży apostolskiej. Tegoroczne plany następcy Benedykta XVI obejmują tylko jedną pielgrzymkę wykraczającą poza terytorium Włoch. Będzie nią kilkudniowa wizyta w Brazylii, gdzie Franciszek uda się 22 lipca, by wziąć udział właśnie w Światowych Dniach Młodzieży. Do tej pory Stolica Apostolska zatwierdziła także trzy pielgrzymki, które papież odbędzie w tym roku we Włoszech (dzisiaj Franciszek ma odwiedzić Wyspę Lampedusa, 22 września ma pojechać do Cagliari, a 4 października do Asyżu).źródło: "Wprost"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...