Bawełna i len, żeby było przewiewnie. I niestety zakryte buty - tak powinniśmy w upały ubierać się do pracy

Tak, sukienka tez może wyglądać elegancko w pracy.
Tak, sukienka tez może wyglądać elegancko w pracy. Fot. Shutterstock.com
30 stopni na dworze. Wciąż czekamy na urlop i chodzimy do pracy. Trzeba przyznać, że w skwarze bywa to męczące. Niestety, nie zwalnia nas to od ubrania się stosownie do miejsca i sytuacji. Podpowiadamy, jak w upalne dni ubrać się elegancko do pracy.


Jeśli w firmie, w której pracujesz, obowiązuje dress code, to czy zima, czy lato, musisz chodzić ubrany według ściśle określonych zasad. Kiedy nie masz w pracy narzuconego uniformu, masz pewną dowolność, z której możesz korzystać.

Zdaniem Magdaleny Sancewicz, stylistki ubioru z Podkowy Leśnej k. Warszawy, najważniejsze, aby tkaniny były naturalne i przewiewne. W tego typu ubraniach człowiek mniej się poci. – Polacy ciągle nie przywiązują wagi do materiału, który noszą. A to bardzo ważne – tłumaczy stylistka. Daria Drozd, stylistka z Krakowskiej Szkoły Stylistów podkreśla, że najlepszym rozwiązaniem są koszule bawełniane w 100 proc. W nich skóra oddycha. Kolory powinny być jasne, pastelowe. – Na pewno nie można założyć całkiem czarnego stroju – podkreśla Drozd. Barwa stroju powinna bowiem współgrać z kolorami na zewnątrz.


Kobiecy krój
Dla kobiet najlepszym rozwiązaniem jest sukienka. Zrozumiałe – lekka, zwiewna i do tego elegancka. – Zdecydowanie można sobie pozwolić na delikatne wzory. Wciąż bardzo modne są kwiaty – mówi w rozmowie z naTemat stylistka z Krakowa. Zaznacza, że najlepszy jest prosty krój z lekko rozkloszowanym dołem. Co ważne i zrozumiałe, strój powinien być skromny. Żadna pora dnia i nocy nie pozwala kobiecie przyjść do pracy w sukience z dużym dekoltem. – To zawsze było źle odbierane – przypomina Sancewicz. Jeśli kobieta nie lubi chodzić w sukienkach, może wybrać tak zwaną opcję bezpieczną. – W przypadku jakichkolwiek problemów ze strojem można zdecydować się na klasykę – białą bluzkę i spódnicę lekko za kolano – uważa Sancewicz.


W dobrym tonie są natomiast rajstopy. Jeśli kobieta chce wyglądać elegancko, nie powinna przychodzić do pracy bez nich. Na ratunek przychodzą paniom rajstopy w sprayu. – To świetne rozwiązanie. Skóra oddycha i jednocześnie nogi wyglądają bardzo ładnie – twierdzi Drozd.


Źle wyglądają odkryte buty. Jeśli kobieta chce być elegancka w pracy, musi ich unikać. Obie nasze rozmówczynie są zgodne – tylko zakryte buty. – Niestety, trzeba się jakoś przemęczyć – ubolewa Daria Drozd. To jedna z niewielu rzeczy, które kobieta obowiązkowo musi założyć.


Moda męska

Panowie powinni zdecydować się na koszulę lnianą lub bawełnianą. Ich zaletą jest przewiewność. Złą opcją będą ściągacze. Zwyczajnie są niewygodne. Dodatkowo opinają mężczyznę. I niestety, Daria Drozd nie pozostawia złudzeń. – Elegancko w pracy panowie wyglądają tylko w koszulach z długim rękawem. Ten można sobie podwinąć. Natomiast koszula z krótkim rękawem nie wchodzi w grę – mówi stylistka z KSS.

Magdalena Sancewicz nie jest tak stanowcza w swoich sądach. – W żadnym wypadku nie można być eleganckim w pracy w T-shircie. Myślę, że krótka koszula też nie jest zbyt dobra. Chociaż mój szef dziś ma na sobie koszulę z krótkim rękawkiem właśnie – śmieje się Sancewicz.

Absolutnie nie wolno założyć dżinsów. Raz, że nie są eleganckie, a dwa, człowiek mocno się w nich poci. Panowie ładnie wyglądają w spodniach lnianych lub bawełnianych na kant. – To jest najbardziej odpowiednie, szczególnie jeśli w pracy mamy kontakt z ludźmi, klientami – tłumaczy ekspertka z Podkowy Leśnej. Podkreśla, że strój musi być przede wszystkim schludny. W żadnym wypadku pora roku nie upoważnia pracownika do noszenia tenisówek i stroju sportowego.

Jest więc trochę możliwości modyfikacji naszego stroju na lato. Ważne, aby czuć się dobrze i przy tym nie wyjść na człowieka bez elementarnego poczucia elegancji. – Grunt to czuć się komfortowo – kwituje Sancewicz.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy