Zakonnik z Gdańska aresztowany i oskarżony o gwałt na 19-latce. Kobieta mówi, że upił ją i wykorzystał

Dominikanin z Gdańska został oskarżony o gwałt na 19-latce – podaje Radio ZET.
Dominikanin z Gdańska został oskarżony o gwałt na 19-latce – podaje Radio ZET. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Radio ZET informuje, że policja postawiła zarzut gwałtu dominikaninowi z Gdańska. Według zeznań 19-latki, która zgłosiła się na policję duchowny miał ją zaprosić do hotelu, upić i wykorzystać. Nie wiadomo, czy ksiądz przyznał się do winy, ale jeśli wersja kobiety się potwierdzi, grozi mu od 6-ciu miesięcy do 8 lat więzienia.


Policja aresztowała 37-letniego księdza z Gdańska, który został oskarżony o zgwałcenie 19-letniej kobiety – podaje Radio ZET. Do zdarzenia miał dojść w czwartek. Według relacji kobiety, dała się ona zaprosić poznanemu mężczyźnie do hotelu. Tam miał ją upić i wykorzystać seksualnie. Kiedy kobieta zgłosiła się w piątek na policję, zatrzymano wskazanego przez nią mężczyznę.

37-letni ksiądz, dominikanin z Gdańska, został tymczasowo aresztowany pod zarzutem gwałtu. Ksiądz Andrzej W. dziś usłyszał zarzuty. (…) Śledczy na razie nie mówią, czy duchowny przyznał się do winy. Grozi mu od 6-ciu miesięcy do 8 lat więzienia.

Źródło: Radio ZET

W naTemat sprawę skomentował przeor gdańskiego klasztoru, o. Marcin Mogielski. "Jesteśmy zszokowani. To bolesne wydarzenie. Żal nam tej biednej kobiety. Postaramy się udzielić jej koniecznej pomocy i wsparcia. Przykro nam, że to się wydarzyło i to że strony naszego współbrata. Jako pełnoletni powinien odpowiedzieć za swoje czyny, ale to sprawa wymiaru sprawiedliwości" – napisał. Pełen komentarz o. Mogielskiego tutaj.


Źródło: Radio ZET
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...