Paweł Korzeniowski ze srebrnym medalem w finale 200 m stylem motylkowym

Paweł Korzeniowski na mistrzostwach świata w Barcelonie zdobył srebrny medal.
Paweł Korzeniowski na mistrzostwach świata w Barcelonie zdobył srebrny medal. Fot. Robert Robaszewski / Agencja Gazeta
Nasz pływak w rozgrywanych w Barcelonie mistrzostwach świata zajął drugie miejsce w finale 200 m stylem motylkowym. Lepszy od Pawła Korzeniowskiego był tylko Chad le Clos z RPA.

Paweł Korzeniowski 200 m stylem motylkowym pokonał w 1:55.01 s ustępując tylko reprezentantowi RPA – informuje TVN 24. Został tym samym wicemistrzem świata.

TVN 24

Mistrz świata był szybszy od Polaka o nieco ponad pół sekundy i do mety dopłynął z wynikiem 1:54.32 s. Brąz wywalczył Wu Peng, którego Korzeniowski wyprzedził dosłownie o centymetry. Chińczyk przegrał srebro z polskim pływakiem o jedyne 0,08 s. CZYTAJ WIĘCEJ

Korzeniowski jak dotąd na mistrzostwach świata tryumfował dwa razy: w 2005 roku zdobył złoty Medal w Montrealu, a 2009 w Rzymie – srebro. TVN 24 przypomina, że Le Clos jest specjalistą od stylu motylkowego – w 2012 roku na Igrzyskach Olimpijskich pokonał w tej konkurencji (na 200m) samego Michaela Phelpsa.

Źródło: TVN 24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Wojciechowska naściemniała o solo ślubach? Youtuberka z Korei mówi o bzdurach w programie
0 0Wygrani pokłócili się o dom i auto. Oto jak "Czar Par" zniknął z telewizji w atmosferze skandalu
0 0Egzamin z konstytucji, testy psychiatryczne. Bez tego nie pozwólmy startować w wyborach