Mobilne Muzeum Jana Pawła II rusza w Europę

Tak Mobilne Muzeum Jana Pawła II wyglądało w 2011 roku
Tak Mobilne Muzeum Jana Pawła II wyglądało w 2011 roku Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Od dwóch lat Polskę oraz inne części Europy przemierza Mobilne Muzeum Jana Pawła II. W jego zbiorach, prezentowanych w ciężarowej przyczepie, można znaleźć bezlik przedmiotów, którymi posługiwał się papież z Polski. Muzeum wyrusza właśnie w kolejną zagraniczną podróż, by odwiedzić m.in. Wiedeń i Fatimę.


Mobilne Muzeum Jana Pawła II, które należy do Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!", najbliższą europejską wyprawę podejmie w ramach programu "Promocja oferty turystyki religijnej Małopolski na arenie międzynarodowej". Podczas trzytygodniowej podróży odwiedzi znane miejsca pielgrzymkowe: Fatimę, Wiedeń, Loreto, Santiago de Compostela oraz Lisieux.

Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Krakowa
Franciszkanska3.pl

Na wystawie będzie można zobaczyć pamiątki takie jak: zegar z biurka w Castel Gandolfo, różaniec Ojca Świętego, pióro z lat. 60. XX w. którym posługiwał się ks. kard. Karol Wojtyła, krzyż pektoralny Jana Pawła II wykonany z okazji 25-lecia pontyfikatu, Mitra papieska z Tor Vergata, Ornat Ojca Świętego Jana Pawła II ze Światowego Dnia Młodzieży w Rzymie w 2000 i wiele innych. CZYTAJ WIĘCEJ


Mobilne Muzeum Jana Pawła II promuje jednocześnie Małopolskę, prezentując gościom m.in. regionalne miejsca kultu religijnego. Zostały one opisane na łamach specjalnych katalogów i map, które wydano w sześciu wersjach językowych. Organizatorzy oraz sponsorzy wyprawy mają nadzieję, że ekspozycja zachęci zagranicznych pielgrzymów do odwiedzenia Krakowa i innych wojewódzkich ośrodków.

– Kraków i Małopolska mają szczególne znacznie dla pielgrzymów z całego świata. Znajduje się tu ponad 120 sanktuariów i są to miejsca o międzynarodowej randze i renomie, świątynie o wybitnym znaczeniu kulturowym, wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO – przypomniał marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa.


Muzeum wyruszy w drogę 2 sierpnia. Realizowany od 2011 roku projekt "Promocja oferty turystyki religijnej Małopolski na arenie międzynarodowej" finansowany jest przede wszystkim z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (826 823 złotych). Pozostałe środki zapewniają Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Urząd Miasta Krakowa, przekazując po 275 607 złotych.

W ramach projektu zorganizowano dwa spotkania branżowe (w Hiszpanii i we Włoszech), które były skierowane m.in. do organizatorów pielgrzymek i innych wyjazdów religijnych. W październiku tego roku w Krakowie odbędzie się natomiast międzynarodowa konferencja dotycząca turystyki religijnej.źródło: Franciszkanska3.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka