
O akcji "Nie wstydzę się Jezusa" było ostatnio głośno za sprawą Agnieszki Radwańskiej, która została wyrzucona z grona jej ambasadorów. Powód? Rozbierana sesja zdjęciowa dla magazynu sportowego "ESPN". Stanowczość i zapał Krucjaty Młodych, organizatora przedsięwzięcia, zrobiły wrażenie na abp. Józefie Michaliku. W specjalnym liście podziękował on Krucjacie Młodych. – Bożej opiece polecam wszystkich, którzy nie wstydzą się Jezusa – napisał arcybiskup.
REKLAMA
Portal PiotrSkarga.pl dowiedział się, że w liście przekazanym organizatorom akcji "Nie wstydzę się Jezusa" abp. Michalik wyraził wdzięczność za propagowanie duchowej odwagi i aktywności w głoszeniu Sowa Bożego. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski szczególnie docenił pomysł rozdawania katolikom specjalnych breloków, dzięki którym mogą oni dawać wyraz dumie wynikającej z własnej wiary.
Abp. Michalik ciepłe słowa skierował zarówno do Krucjaty Młodych, jak i innych uczestników akcji. Do ich grona, liczącego ponad milion osób, zaliczają się m.in. Robert Lewandowski, Tomasz Zubilewicz, Radosław Pazura i Kuba Błaszczykowski.
– Na dalszy trud docierania z waszą propozycją do najszerszych kręgów ludzi, szczególnie młodych, niech Pan Jezus darzy was Swoimi łaskami, radością, pokojem i niech darzy Swym błogosławieństwem – napisał arcybiskup.
źródło: PiotrSkarga.pl
