Ustawa śmieciowa do poprawki. We wrześniu planowana nowelizacja

Już wiadomo, że w ustawie śmieciowej jest co najmniej kilka rzeczy do poprawki. Wszystkie zmiany zostaną zaprezentowane we wrześniu
Już wiadomo, że w ustawie śmieciowej jest co najmniej kilka rzeczy do poprawki. Wszystkie zmiany zostaną zaprezentowane we wrześniu Fot. Anna Kraśko / Agencja Gazeta
Minister środowiska w lipcu wyruszył w Polskę, aby z samorządowcami rozmawiać o śmieciach. Ci już wytykają liczne błędy ustawy śmieciowej. Lista zmian ma być gotowa w połowie września.


Minister Środowiska Marcin Korolec już w lipcu rozpoczął objazd po gminach w Polsce. Sprawdza tym samym jak radzą sobie samorządowcy z wprowadzoną 1 lipca nową ustawą nakazującą segregację odpadów. Już się okazało, że jest co zmieniać.

Nowelizacji musi ulec chociażby zapis dotyczący tego, w jaki sposób ze śmieci muszą rozliczać się właściciele domków letniskowych. Minister zapowiada, że po zmianie ustawy ma powstać dla nich specjalna deklaracja czasowa.

Uregulowana zostanie również sprawa ze spółdzielniami mieszkaniowymi, ponieważ część z nich postanowiła zbojkotować rozporządzenie i nie składać deklaracji w imieniu mieszkańców. Właściciele spółdzielni znaleźli bowiem na to odpowiednie przepisy prawne. Ta sprawa również zostanie rozwiązana we wrześniu.

Minister Korolec planuje podzielić zmiany zaproponowane przez samorządowców na dwie grupy: te, które da się znowelizować rozporządzeniem i te, które muszą być poddane pod głosowanie Sejmu. 27 sierpnia posłowie PO spotkają się w Sejmie z Ministrem Środowiska, aby ustalić konkretne zmiany.

źródło:Gazeta Wyborcza
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY
0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców

DADHERO

0 0Osiem rzeczy, których nauczyła mnie 11-letnia córka
0 0Czemu to trwało tyle lat?! W końcu ktoś stworzył adidasy, w których można chodzić całą zimę
0 07 rzeczy, które sprawiają, że Kaczyński ma ból głowy po wyborach. Nie będzie świętowania
0 0Witek dementuje doniesienia o dymisji Banasia. "Żadne pismo nie wpłynęło"
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię