Kibice Polonii Warszawa stworzyli... świetlicę dla dzieci

Jedną z największych atrakcji "Strefy Małego Kibica" jest dmuchana zjeżdżalnia
Jedną z największych atrakcji "Strefy Małego Kibica" jest dmuchana zjeżdżalnia Fot. poloniawarszawa.com
Ostatnie miesiące nie były dla Polonii Warszawa dobrym okresem. Z powodu kłopotów finansowych klub nie otrzymał od PZPN licencji na grę w piłkarskiej Ekstraklasie i wylądował w IV lidze. Przykra degradacja nie zraziła jednak kibiców Czarnych Koszul, którzy kilka tygodni temu otworzyli "Strefę Małego Kibica", czyli miejsce, gdzie rodzice mogą zostawiać dzieci na czas meczu."Strefa Małego Kibica", czyli przystadionowa świetlica dla dzieci, została stworzona przez kibiców Polonii Warszawa kilka tygodni temu. Dzięki niej rodzice, którzy przyjechali na mecz z dziećmi niepodzielającymi ich piłkarskiej pasji, mogą zostawić je pod opieką wykwalifikowanych pedagogów oraz kibiców wolontariuszy.

MKS Polonia Warszawa

Na maluchy za każdym razem czeka w "Strefie Małego Kibica" moc atrakcji. Starsi mogą zagrać w tenisa stołowego, piłkę nożną, koszykówkę oraz rozegrać mecz piłkarzyków. Młodsi biorą udział w zajęciach plastycznych, szaleją na dmuchanej zjeżdżalni i bawią się z klubową maskotką, Beatą Konwiktorską VI. Specjalnie dla przebywających w „świetlicy meczowej” dzieci organizowane są konkursy i zabawy z nagrodami. Kibice uczą swoich młodszych kolegów i koleżanki przyśpiewek meczowych oraz pozytywnych form dopingu.


Rodzice, którzy posiadają bilet na mecz bądź karnet, nie muszą dodatkowo płacić za zostawienie dziecka w "Strefie Małego Kibica". Świetlica jest otwierana na godzinę przed rozpoczęciem meczu, a zamykana 30 minut po jego zakończeniu. Dzieci można do niej przyprowadzać (i odbierać z niej) przez cały czas trwania spotkania. Inicjatywę kibiców wspiera sam klub.


źródło: Poloniawarszawa.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...