Historia typografii w dwóch tomach

http://www.taschen.com/
Type: A Visual History of Typefaces and Graphic Styles składa się z dwóch tomów. W pierwszym zmieściło się ponad 270 lat historii typografii, w drugim już tylko 38. Na opracowanie pozostałych 75 lat może być potrzebnych kilka tomów.

Pomimo komputeryzacji i faktu, że w tej chwili prawie każdy może stworzyć swoją własną czcionkę, wciąż najczęściej wykorzystuje się te klasyczne, stworzone ponad pół wieku temu. Historia czcionek i stylów graficznych jest w tej książce jest przedstawiona przy pomocy mnóstwa przykładów graficznych. Jest to chyba najbardziej, jak dotąd, kompletny przegląd najpiękniejszych i najważniejszych krojów pisma.Ewolucja litery drukowanej jest tutaj pokazana na przykładach zebranych z duńskich archiwów. Możemy obejrzeć tutaj pierwsze reklamy, przeróżne plakaty i zdobienia. Przykłady czcionek romańskich, gotyckich, pierwsze zastosowania kursywy i czcionki pogrubionej pojawiające się na szyldach, wizytówkach, i opakowaniach z epoki.W publikacji pojawiają się prace grafików, których nazwiska najprawdopodobniej kojarzymy (przynajmniej!) z Worda. Pojawiają się tu: William Caslon, Fritz Helmuth Ehmcke, Peter Behrens, Rudolf Koch, Eric Gill, Jan van Krimpen, Paul Renner, Jan Tschichold, A. M. Cassandre, Aldo Novarese, i Adrian Frutiger.


Obie książki są dostępne na stronie TASCHEN, także komplecie. Można je również kupić w polskiej księgarni BookOff.Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...