PlayStation 4 hitem w USA. W ciągu doby sprzedano ponad milion egzemplarzy

PlayStation 4 zadebiutuje w Europie 29 listopada
PlayStation 4 zadebiutuje w Europie 29 listopada Fot. Stiftelsen Elektronikkbransjen / youtube.com
Od piątku w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie można kupować konsolę PlayStation 4. Na razie gracze korzystają z tej możliwości nad wyraz chętnie. Tylko podczas pierwszej doby sprzedano ponad milion egzemplarzy PlayStation 4. – Jesteśmy podekscytowani tym, że reakcja klientów jest tak fenomenalna – powiedział Andrew House, dyrektor generalny Sony Computer Entertainment.

Dobre wyniki, jakie odnotowano tuż po rozpoczęciu sprzedaży w Ameryce Północnej, pobudziły apetyt firmy Sony, która oczekuje, że równie dobrze PlayStation 4 będzie się rozchodzić w Europie oraz Ameryce Południowej, gdzie trafi do sklepów już 29 listopada. W grudniu nowa konsola zadebiutuje w kilku państwach azjatyckich, ale nie w Japonii, gdzie będzie sprzedawana dopiero od 22 lutego 2014 roku. W Stanach Zjednoczonych PlayStation 4 kosztuje około 400 dolarów.

Jeszcze przed końcem roku nowy produkt Sony może prześcignąć pod względem sprzedanych egzemplarzy konsolę Nintendo Wii U (do końca września 2013 roku sprzedano 3,9 mln sztuk). Wyniki osiągane przez PlayStation 4 będą niemałym wyzwaniem również dla konsoli Xbox One, której amerykańską premierę Microsoft zaplanował na 22 listopada 2013 roku.źródło: The Verge
Trwa ładowanie komentarzy...