Zmiany na czacie Facebooka. Teraz zobaczysz, czy znajomy korzysta ze smartfonu

Facebook pracuje nad udoskonaleniem swojego czatu
Facebook pracuje nad udoskonaleniem swojego czatu Fot. Shutterstock.com
Facebook postanowił udoskonalić swój czat, dlatego od jakiegoś czasu na liście znajomych możecie zobaczyć duże, zielone napisy: "Internet" lub "Urządzenia przenośne". Pokazują one, z jakiego urządzenia korzysta dana osoba, łącząc się z portalem. – Testujemy opcję, która daje ci możliwość lepszego zrozumienia, gdzie twój przyjaciel otrzyma twoją wiadomość – powiedział portalowi TechCrunch.com przedstawiciel Facebooka.

Dzięki testowanemu przez portal rozwiązaniu użytkownik od razu widzi, czy dany znajomy korzysta aktualnie z Facebooka za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Nie jest to rewolucyjna zmiana, niemniej jej wprowadzenie może trochę ułatwić korzystanie z facebookowego czatu. Wyświetlane przez nową opcję informacje pokazują nam bowiem zawczasu, że wskazana osoba może w danej chwili znajdować się w ruchu i nie mieć czasu na prowadzenie dłuższej konwersacji.

Pracując nad poprawą jakości swoich usług, Facebook nie ogranicza się oczywiście wyłącznie do tak kosmetycznych innowacji. Niedawno świat obiegła informacja, że firma Marka Zuckerberga chciała kupić – i to za 3 mld dolarów – aplikację Snapchat, pozwalającą na przesyłanie m.in. zdjęć i filmów. Ku zaskoczeniu wielu komentatorów właściciele Snapchatu odrzucili bajeczną ofertę giganta, wierząc, że ich produkt będzie niebawem wart jeszcze więcej.źródło: TechCrunch.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna".[/b] Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna". Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Zachód rezygnuje z diesli. [b]Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Zachód rezygnuje z diesli. Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.